• BIST 106.843
 • Altın 142,669
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  TES-İŞ'de gerginlik

  01.04.2008 09:54
  TES-İŞ Sendikasında özelleştirme gerginliği sürüyor. Menderes Elektrik Dağıtım A.Ş. Nazilli Bölge İşletme Müdürlüğündeki sendikalı çalışanlar özelleştirmeden dolayı sıkıntılarını dile getirdiler.
  TES-İŞde gerginlik
  TES-İŞ'de gerginlik TES-İŞ'de gerginlik TES-İŞ'de gerginlik

  Nazilli"de sendikalılarla bir araya gelen Aydın, Muğla ve Denizli Şube Başkanı Mustafa Aydın, özelleştirmeye karşı olduklarını ve bu konu ile ilgili olarak gerekli hukuk mücadelesini başlattıklarını ifade etti.
  Nazilli Menderes Elektrik dağıtım A.Ş. İşletme Müdürlüğünde sendikalı çalışanları ziyaret eden Başkan Aydın, özelleştirme ile ilgili konuları anlattı. Aydın, özelleştirmeye karşı olduklarını ifade ederek “Özelleştirme konusunda hepimiz büyük sıkıntı yaşamaktayız. Kazanılmış haklarımızı kaybetme konularında sıkıntılarımız vardır. Çalışanlarımızı korumak için gerekli olan hukuki mücadelemiz sürmektedir. Ancak şu da vardır ki özelleştirme sonucunda oluşabilecek hak kayıplarımız asgari düzeydedir. Bölgemizdeki mevcut olan ideal personel sayımız aynen korunacak ve işten çıkartma olayları yaşanmayacaktır. İki taraf da bu konuda gerekli çalışmalar yapılmıştır. Sözler alınmış ve çalışmalar aksatılmadan sürdürülmektedir. Sektörümüzde yaşanan 40-45 Milyar dolarlık bir rant mücadelesi vardır. Bu rakamlara ulaşan rant sonucunda sektörün en büyüğü ve en önemlisi olan TEDAŞ sıkıntıya düşmektedir. TEDAŞ"ın yabancıların eline geçmesi ile ilgili olarak istemediğimiz bir gelecek bizi rahatsız etmektedir. Jeotermal Santral çalışanlarımız da aynı mücadeleyi vermektedir. İşçi arkadaşlarımızın ve çalışanlarımızın tüm haklarını savunmaya ve korumaya sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi.
  Yapılan toplantıda kendisine yöneltilen soruları da cevaplayan Başkan Aydın, çalışanların sakin olmaları gerektiğini ifade ederek “TEDAŞ çalışanları olarak yıllarımızı verdiğimiz ve hizmet ettiğimiz işyerimizin özelleştirmesine ve yabancılara satılmasına karşı olduğunuzu, özelleştirme gerçekleştiği takdirde de çalışanlarımızın hakları sonuna kadar korunacaktır. Bundan emin olmalısınız. Sendikamız kanuni yönden tüm çalışmalarını tamamlamıştır. İçiniz ferah olsun. Sizin aleyhinize olabilecek hiçbir anlaşma söz konusu olmayacaktır" ifadelerine yer verdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim