• BIST 108.392
 • Altın 143,183
 • Dolar 3,5328
 • Euro 4,1224

  Temmuz ayı toplantısı

  08.07.2009 18:14
  Didim Ziraat Odası’nın Temmuz ayı oğlan meclis toplantısı Didim Ziraat Odası Meclis Başkanı Bahattin Gökdemir başkanlığında yapıldı.
  Temmuz ayı toplantısı
  Temmuz ayı toplantısı Temmuz ayı toplantısı Temmuz ayı toplantısı

  Meclis Başkanı Bahattin Gökdemir başkanlığında Didim Ziraat Odası"nda yapılan toplantıya Didim Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin ve meclis üyeleri katıldı.
  Toplantıda konuşan Didim Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, Almanya"dan gelen heyetin Didim"de yaptığı incelemeler hakkında bilgiler verdi. İki ülke üreticisinin yaptığı çalışmalarda karşılıklı fikir alış verişinde bulunduğunu açıklayan Çetin, Aydın Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu toplantısında ise buğday primlerinin 10 Kr arttırılması konusunda ortak karar alındığı ve bu konuda çalışma başlatılması yönünde karar alındığını açıkladı. Çetin, yeni kurulan Buharkent Ziraat Odasına tüm odalardan maddi anlamda destek sağlanması konusunun ele alındığı bildirdi. Çetin, Tarım Reformu Bölge Müdürü Hasan Duman"ın da geçtiğimiz günlerde Didim"e geldiğini ve incelemelerde bulunduğunu anımsattı.
  Konuşmaların ardından gündem maddelerini ele alan meclis üyelerine; geçtiğimiz günlerde çıkarılan yasa çerçevesinde çiftçilik belgesi almayan üreticilerin kamu kurum ve kuruluşlarda işlem yapılamayacağını bir kez daha hatırlatıldı. Buharkent Ziraat Odası"na maddi anlamda destek sağlanması konusu ele alan meclis üyeleri, belli oranda destek sağlamasın kararlaştırıldı. Toplantının sonunda odanın gelir ve giderleri konusunda bilgilendirmelerde bulunuldu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim