• BIST 106.843
 • Altın 142,689
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  Tema'dan anlamlı ziyaret

  17.08.2009 13:25
  Tatilini Akbük’te geçiren TEMA Vakfı Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Doğan, Belediye Başkanı M. Erçin Saldalcı’yı ziyaret etti.
  Temadan anlamlı ziyaret
  Tema'dan anlamlı ziyaret Tema'dan anlamlı ziyaret Tema'dan anlamlı ziyaret

  Yaz tatilini Akbük"te geçiren TEMA Vakfı Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Doğan ve TEMA Vakfı Akbük Temsilcisi Temel Yurdaer; Belediye Başkanı Mehmet Erçin Sandalcı"yı makamında ziyaret ederek Akbük"teki doğal yapı ve yeni projeler hakkında bilgi aldı. Daha sonra Akbük"te bulunan ağaçlandırma ve rekreasyona elverişli yerleri gezen Doğan, Başkan Saldalcı"ya bu yerlerin hayata geçirilmesiyle ilgili olarak yürütülecek çalışmalarda destek olacakları sözünü verdi.
  Akbük"teki çevre projeleri hakkında bilgiler veren Akbük Belediye Başkanı M.Erçin Sandalcı, “Projelerimin başında Akbük"teki yeşil alanların artırılarak korunması ve halkın hem spor yapıp, hem de dinlene bileceği alanların yaratılması var. Bu konuda çalışmalar ve araştırmalar yapmaktayım. TEMA Vakfı ile birlikte, yapılandırılacak projeleri üretmek ve hayata geçirmek, bu konuda da sizin ve Vakfın desteğini almak bu çalışmaların içinde olarak destek vermeniz, bizlere güç kazandıracaktır. Ziyaretinizden mutlu oldum, teşekkür ediyorum” dedi.
  Prof. Dr. Orhan Doğan da, “Gezip gösterdiğiniz yerler, hem doğa yapısı, hem de ağaçlandırılıp ıslah edilmesi durumunda Akbük"e çok şey kazandıracak yerler. Projeleriniz ve yapacak olduğunuz çalışmalarınızda, bizde vakıf olarak desteğimizi veririz. Bu konuda yapacak olduğunuz projeleriniz ve istekleriniz yönetim kurulumuzda görüşülüp değerlendirilir. Birlikte de projeler üretilebilinir. Sizinle çalışmaktan mutlu oluruz. Amacımız Erozyonla mücadele ve ağaçlandırma, sizin yapmak istediklerinizde bu doğrultuda. Her zaman sizlerleyiz. Elimizden gelen desteği vereceğimizden emin olabilirsiniz” diye konuştu.
  Doğan"ın tatilde olmasına rağmen çevre projelerine vakit ayırdığına işaret eden TEMA Vakfı Akbük Temsilcisi Temel Yurdaer ise, “Sayın Genel Müdürümüzün tatilde de olsa Vakfın amaçları doğrultusunda bilgi almak istemesi, bizleri bu konuda ziyaret etmesi anlamlıdır. Demek ki bu işler gönül işi, dinlenmek yerine sorun ve beklentiler hakkında bilgi almak, araştırma yapmak istemesi, nedenli çevreci ve duyarlı olduğunun kanıtı. Kendilerine beldemizde Vakfın çalışmaları hakkında bilgi verdim. Beklentilerimizi anlattım. Beldemizde yapmak istediklerimize desteklerini istedim. Göstermiş oldukları ilgi ve alakaya teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim