• BIST 107.418
 • Altın 142,852
 • Dolar 3,5372
 • Euro 4,1221

  TCDD'den istekte bulundu

  14.07.2008 11:00
  Ortaklar-Aydın demiryolu hattında devam eden yapım onarım çalışmalarını yerinde incelemek için Aydın’a gelen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) Genel Müdürü Süleyman Karaman ile Germencik Belediye Başkanı Ali Şanlı ile arasında ilçe merkezind
  TCDDden istekte bulundu
  TCDD'den istekte bulundu TCDD'den istekte bulundu TCDD'den istekte bulundu

  Ortaklar-Aydın demiryolu hattında devam eden yapım onarım çalışmalarını yerinde incelemek için Aydın"a gelen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) Genel Müdürü Süleyman Karaman ile Germencik Belediye Başkanı Ali Şanlı ile arasında ilçe merkezindeki hemzemin geçitler konusunda ilginç bir diyalog yaşandı.
  Germencik de 5 hemzemin geçidin bulunduğunu söyleyen başkan Ali Şanlı Genel Müdür Süleyman Karaman"a bu geçitlerde güvenli geçişin sıkıntılı olduğunu belirterek “Devlet Demiryollarından hemzemin geçitler konusundaki sıkıntımızın giderilmesi için çözüm bekliyoruz. Demiryolu Germenciğin büyümesi ile birlikte İlçemizi ikiye bölmüş durumda Germenciğin bazı mahalleleri tren yolunun diğer kısmında kaldı. Hemzemin geçitlerdeki güvenli geçiş sorununun çözülmesi ile yaşanan kazalarda önemli azalmalar olacağını düşünüyorum” dedi.
  Belediye Başkanı Ali Şanlı"yı dikkatli bir şekilde dinleyen TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman sözlerine esprili bir şekilde başlayarak “Bizim trenlerimiz normal yolundan çıkıp karayolunda giden araçlara toslamıyor. Hemzemin geçitlerde alınacak tedbirler konusunda da yasalar gerekli düzenlemeyi yapmış. 1982 yılında Bakanlar Kurulunda yapılan düzenleme ile hemzemin geçitlerdeki düzenlemeleri , demiryolu hangi Belediye"nin sınırları içerisindeyse , hemzemin geçitlerdeki tedbiri de o Belediye almak zorundadır. Bu tedbir alt , üst geçit yada sinyalizasyon sistemi olabilir. Yani Germencik deki hemzemin geçitlerdeki tedbiri yasal olarak Germencik Belediyesi almalıdır” diye konuştu.
  TCDD Genel Müdür Süleyman Karaman"ın “Bizim trenlerimiz normal yolundan çıkıp karayolunda giden araçlara toslamıyor” sözleri başta Vali Mustafa Malay olmak üzere incelemelere katılan bürokrat , TCDD personeli ve gazeteciler arasında tebessüme sebep oldu

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim