• BIST 106.843
 • Altın 142,689
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  Taner'in 18 Mart açıklaması

  17.03.2009 11:08
  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın Milletvekili Recep Taner 18 Mart Çanakkale Şehitleri’ni Anma Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.
  Tanerin 18 Mart açıklaması
  Taner'in 18 Mart açıklaması Taner'in 18 Mart açıklaması Taner'in 18 Mart açıklaması

  Taner, “Şehitlerimize duyulacak en büyük saygı, onların emanetlerine sahip çıkmaktır” dedi.
  Bu yıl sonuçları itibariyle Dünya tarihinin akışını ve Türk Milletinin kaderini değiştiren Çanakkale Zaferi'nin 94. yıldönümünü idrak ettiğimizi dile getiren MHP Aydın Milletvekili Recep Taner, “Türk toplumunda millet olma bilincinin tohumlarının atıldığı ve Kurtuluş Savaşı'nın kazanılması adına önemli bir mesafe kat edildiği Çanakkale zaferi, vatanın bütünlüğü ve ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır. Tarihte eşine az rastlanır çok uluslu bir güce kanları ve canları pahasına dur diyen ve tüm Dünya"ya "Çanakkale geçilmez" dedirten büyük Türk milleti ve onun bağrından çıkan kahraman Türk silahlı kuvvetleri, dün Çanakkale"de olduğu gibi, bugün de, Çanakkale muharebelerini kazandıran yüksek ruha sahip olarak, ülkesine ve milletine yönelik her türlü tehdidi bertaraf edebilecek güç ve kararlılıktadır” dedi.
  Taner açıklamasının devamında “Aziz şehitlerimize ve onların hatırasına duyulacak en büyük saygı ancak; vatanımızı ve milletimizi her türlü değerin üstünde tutmak, ülkemizin ve milletimizin mutlu bir geleceği, gelişmiş, saygın, müreffeh bir Türkiye için çaba harcamakla yerine getirilecektir. Bu duygularla, başta Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, komutanından erine kadar bu mücadeleye iştirak eden bütün kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden ve hayatta olan kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anar, büyük Türk Milletinin ve kahraman Türk silahlı kuvvetlerinin bu anlamlı günlerini kutlarım” sözlerine yer verdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim