• BIST 107.882
 • Altın 143,804
 • Dolar 3,5304
 • Euro 4,1439

  Talasemi Eğitim Semineri

  04.02.2009 11:10
  Aydın Sağlık Müdürlüğü ve Ulusal Talasemi Federasyonu işbirliği ile 12 Şubat 2009 günü Aydın’da “Ulusal Talasemi Eğitim Semineri” düzenlenecek.
  Talasemi Eğitim Semineri
  Talasemi Eğitim Semineri Talasemi Eğitim Semineri Talasemi Eğitim Semineri

  Aydın İl Özel İdare Toplantı Salonunda gerçekleştirilecek olan eğitim seminerinde hastalığın tanı, tanı yöntemleri, sevk sistemi, hastaların yönlendirilmesi ve tıbbi tedavi ile cerrahi sorunlar hakkında uzman hekimler tarafından bilgilendirme yapılacak.
  Sabah saatlerinde başlayacak olan eğitim seminerinde Doç. Dr. Yusuf Ziya Aral Talasemi ve Hemoglobinopatiler tanı ve önleme yöntemleri, Uz. Dr Şükrü Yenice tanı yöntemleri ve laboratuarda yaşanan sorunlar, Uz. Dr. Betül Akçanal kayıt ve sevk sistemi, Prof.Dr. Ferda Özkınay genetik danışmanlık hizmetleri ve prenatal tanıya yönlendirme ve Dr. Demet Meteoğlu Aydın İl Sağlık Müdürlüğü Hemoglobinopati kontrol çalışmaları hakkında seminerin birinci oturumunda bilgiler verecek. Eğitim seminerinin birinci oturumunun başkanlığını Dr. M. Rıfat Köse ve Dr. Tanju Altınsu yapacak.
  Prof.Dr. Duran Canatan"ın başkanlığını yapacağı seminerin ikinci oturumunda Prof.Dr. Canatan aynı zamanda Talasemi ve Hemoglobinopatilerde Transfizyonda karşılaşan sorunlar ve çözüm yolları, Prof.Dr. Yeşim Aydınok Talesemi ve Hemoglobinopatiler de demir yükü ve uygun şelasyon seçimi, Doç.Dr. Işın Yaprak Talesemi ve Hemoglobinopatilerde komplikasyonlara multidisipliner yaklaşım, ve Doç.Dr. Canan Vergin Talasemi ve Hemoglobinopatilerde splenektomi ve diğer cerrahi sorunlar konularında katılımcıları bilgilendirecek.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim