• BIST 107.041
 • Altın 143,530
 • Dolar 3,5635
 • Euro 4,1526

  Sümer Kampüsü'nün sit sorunu çözüldü

  02.11.2007 09:55
  Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Nazilli Sümer Kampusu'nda yaşanan sit alanı sorunu çözüldü.
  Sümer Kampüsünün sit sorunu çözüldü
  Sümer Kampüsü'nün sit sorunu çözüldü Sümer Kampüsü'nün sit sorunu çözüldü Sümer Kampüsü'nün sit sorunu çözüldü

  Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Nazilli Sümer Kampusu'nda yaşanan sit alanı sorunu çözüldü. Mevcut alan üzerindeki binaların fakültenin ihtiyaçlarına karşılayamaz hale geldiği belirtilirken, 352 dönümlük arazideki sit alanı sorunu çözülmesiyle bina sorunun da giderileceği bildirildi.
  Konuyla ilgili açıklama yapan Nazilli Belediye Başkanı Aytekin Kaplan, Sümer Kampusünün büyümesi için Nazilli Belediyesi olarak hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını söyledi. Sümerbank ve Köytaş'ın kapatılmasının ardından Nazillililerin ve Nazilli esnafının büyük ekonomik sıkıntılar yaşadığını dikkat çeken Kaplan, “Nazilli'mizin bir kültür şehri olması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız. Belediye olarak ilk etapta kampüsümüzün ihtiyacı olan 20 derslik yapma kararı almıştık. Ancak bize engel olmak isteyenlerin yaptığı şikayetlerle Sümerbank tesisleri içerisindeki derslik yapımları sit alanı içerisinde yer aldığı gerekçesiyle durdurulmuştu. Bugüne kadar yapılacak olan dersliklerin sit alanı içerisinde olmadığına ispat etmek için aralıksız bir şekilde çalıştık. Sonuçta yapılacak olan binaların sit alanında yer almadığını ispatladık. Bu çalışmalarımızda bize destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
  Geçtiğimiz hafta içerisinde bakanlıktan konuyla ilgili çıkan kararın tüm birimlere gönderildiğini ifade ede Nazilli Belediye Başkanı Aytekin Kaplan, bu aşamadan sonra belediye olarak Sümer kampusü içerisinde bina yapmak için kolları sıvadıklarını söyledi. Fakülte için Sümer Kampüsü içine 2.5 milyon YTL'ye mal olacak bir bina yaparak üniversitenin hizmetine vereceklerini kaydeden Kaplan, “1993 yılında eğitime başlayan Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bugün yüksek okulları ile birlikte 3 bin 400 öğrencisi ile eğitime devam etmektedir. Bizim hedefimiz Sümer Kampusümüze sağlayacağımız desteklerle yeni fakülte ve yüksek okulların açılmasını sağlamak. Nazili ekonomisi, büyüyen üniversite ve artan öğrenci sayısı ile bir canlılık kazanacak. Buda esnafımıza şehrimize olumlu yönde yansıyacaktır” şeklinde konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim