• BIST 107.229
 • Altın 142,587
 • Dolar 3,5512
 • Euro 4,1287

  Stratejik planını anlattı

  03.09.2009 16:45
  Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, oluşturdukları stratejik plan sonucunda kurum yönetiminden kent yönetimine geçiş yaptıklarını belirtti.
  Stratejik planını anlattı
  Stratejik planını anlattı Stratejik planını anlattı Stratejik planını anlattı

  Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık yaptığı açıklamada; “Günümüzde kamu idarelerinin faaliyetlerini planlı bir şekilde yerine getirmeleri, mali ve idari kaynaklarını stratejik önceliklere göre dağıtmaları, bu kaynakların etkin kullanılıp kullanılmadığını izlemeleri ve bir hesap verme sorumluluğu geliştirmeleri ihtiyacı daha da belirgin hale gelmiştir. Buna yönelik olarak ilgili yasal düzenlemelerle kamu idarelerinin planlı hizmet sunumunda temel araç olarak "stratejik planlama" benimsenmiştir. Bu kapsamda yürürlüğe konan 5393 sayılı Belediye Kanunu uyarınca stratejik plan hazırlama belediyelerin görevleri arasında sayılmıştır. Nazilli Belediye Başkanlığı"ndaki stratejik planlama çalışmaları, çok kapsamlı analizler neticesinde "Kamu İdarelerinde Stratejik Planlamaya İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" hükümleri çerçevesinde ve Devlet Planlama Teşkilatı Stratejik Planlama Kılavuzu doğrultusunda hazırlanmıştır. Belediyemizin başarısının hem kurumsal gelişimini günün koşullarına göre yürütebilmesi, hem de gerçekleştireceği faaliyetleri kentin gelişimine, kültürün korunmasına ve geleceğe taşınmasına bağlı olduğu inancı ile sahip olduğumuz sınırlı kaynakların bu kapsamda kent ve vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda en etkin şekilde kullanılmasını sağlayacak stratejilerimiz belirlenmiştir” dedi.
  “Nazilli Belediyesi bu çalışmaları gerçekleştirirken bilgi ve teknolojik kaynakları etkin bir şekilde kullanarak stratejik planlama, toplam kalite yönetimi gibi Yeni Kamu Yönetimi anlayışının getirdiği çağdaş yönetim teknik ve uygulamalarından yararlanarak etkin bir yönetim modeli uygulamıştır” diyen Alıcık, “Belediye olarak bu yönetim anlayışımızı katılımcı yöntemlerle tüm kamu kurum ve kuruluşları, Sivil Toplum Kuruluşları, özel sektör ile işbirliği yaparak çağdaş belediyeciliğin bir gereği olarak Kurum Yönetiminden Kent Yönetimine Geçmiş bulunmaktayız. Amacımız, Nazilli Belediyesi"nin kentte yasayanlara sunduğu hizmetlerin etkinliğini gelecek yıllarda daha da artırarak, kentin yasam kalitesinin gelişmesine katkıda bulunmaktır. Stratejik Planlama ile basta Belediye Meclisi olmak üzere, Başkanlık ve tüm birimlerin yatırımlar ve sunulan hizmetlerle ilgili daha sağlıklı bir bütçe ve performans programı ile hareket edebilmesi sağlanacaktır. Hep birlikte yasayacağımız yarının Nazilli"si için hazırlanan Kurumsal Stratejik Plan"da, kentlilik ve hemşerilik bilinci içinde görüş ve fikirleriyle aktif katılım sağlayan tüm kurum, kuruluş, sivil toplum örgüt temsilcilerine, mahalle muhtarlarımıza, değerli meclis üyelerimize, ilgili tüm paydaşlara, halkımıza ve özellikle tüm belediye çalışanlarımıza gösterdikleri ilgi ve çabadan dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim