• BIST 108.392
 • Altın 143,183
 • Dolar 3,5328
 • Euro 4,1224

  SP'lilerden teröre kınama

  06.10.2008 14:52
  Saadet Partisi (SP) Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Barış Soyuçok, Şemdinli’deki Aktütün Karakoluna yapılan menfur saldırı sonucu 15 askerimizin şehit edilmesini kınadı.
  SPlilerden teröre kınama
  SP'lilerden teröre kınama SP'lilerden teröre kınama SP'lilerden teröre kınama

  Saadet Partisi (SP) Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Barış Soyuçok, Şemdinli"deki Aktütün Karakoluna yapılan menfur saldırı sonucu 15 askerimizin şehit edilmesini kınadı. Tüm siyasileri birlik olamaya ve bu konuda gerekli çalışmaları yapmaya davet eden Soyuçok, canımızı yakmaya devam eden terör olaylarının biran önce sonlandırılmasını istedi.
  Siyasi iktidar ve ana muhalefet partisi yetkililerinin ülkenin gerçek gündeminin dışındaki konularda meşgul olduklarını iddia eden SP İl Gençlik Kolları Başkanı Barış Soyuçok; hükümeti ve meclisi göreve, gerçek gündeme davet ettiklerinin altını çizdi. Soyuçok, “Yürütmenin organı olan kabine ve yasa koyucu olan meclis üyelerinin her terör saldırısından sonra terörü lanetleyip teröristler için alçak, şerefsiz gibi ifadeleri kullandığını mamafih icraata geçmediklerini, terör saldırısı unutulup gencecik canlarımızı defnettikten sonra bu defa birbirlerini alçak, şerefsiz, müfteri gibi kavramlarla suçladıklarını birçok defa müşahede ettik. Bu suni gündemlerden sıyrılıp ülkemizi nasıl lider ülke haline getirebiliriz, terörü sonlandırmak için ekonomik, sosyal ve askeri ne gibi önlemler almalıyızı düşünmemiz, hükümetin düşünmesi gerekiyor. Hükümet ve ana muhalefetin biran önce terör konusunda harekete geçmeli. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, mecliste grubu olan olmayan tüm siyasi parti liderlerini terör zirvesinde bir araya getirmeli. Bizlerin güvenliği, ülkemizin geleceği için canlarını feda eden askerlerimize rahmet ve milletimize başsağlığı dilerken, iktidar ve ana muhalefete de sağduyu ile düşünme, gerçek gündeme, milletin gündemine dönmeleri konusunda ısrarla sesleniyorum. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim