• BIST 107.041
 • Altın 142,708
 • Dolar 3,5625
 • Euro 4,1456

  SP'li gençlerden teröre isyan

  04.10.2008 17:02
  Saadet Partisi Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Barış Soyuçok Şemdinli’deki Aktütün karakoluna yapılan menfur saldırı sonucu onbeş askerimizin şehid olması ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı.
  SPli gençlerden teröre isyan
  SP'li gençlerden teröre isyan SP'li gençlerden teröre isyan SP'li gençlerden teröre isyan

  AYDINPOST ÖZEL-Saadet Partisi Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Barış Soyuçok Şemdinli"deki Aktütün karakoluna yapılan menfur saldırı sonucu onbeş askerimizin şehid olması ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı.
  Ülkenin son bir aydır hem de ramazan-ı şerif"in huzur ortamına kast edilecek şekilde AKP, CHP arasında bir horoz dövüşüne şahit olduğunu belirten Soyuçok, ne törörün ne de artan ekonomik krizin onları bu suni gündemden uzaklaştırdığını belirtti. AKP ve CHP"nin birbirlerinden nemalandığını dile getiren Soyuçok, hükümeti ve meclisi göreve, gerçek gündeme davet ettiklerinin altını çizdi.
  Soyuçok mesajında şunları kaydetti:
  “Yürütme"nin organı olan kabine ve yasa koyucu olan meclis üyelerinin her terör saldırısından sonra terörü lanetleyip teröristler için alçak, şerefsiz gibi ifadeleri kullandığını mamafih icraata geçmediklerini, terör saldırısı unutulup gencecik canlarımızı defnettikten sonra bu defa birbirlerini alçak, şerefsiz, müfteri gibi kavramlarla suçladıklarını birçok defa müşahede ettik.”
  Zafer kavramını top sahalarına emanet eden politikalarla hareket edildiğini, milletin sun"i gündemlerle oyalandırıldığını dile getiren Soyuçok, “Ne ekonomik kriz, cari açık, kredi borçlarını ödeyemeyenlerin sayısındaki artış ne de teröre verdiğimiz canlarımız onları bu horoz dövüşünden alıkoymaktadır.
  Bu suni gündemlerden sıyrılıp ülkemizi nasıl lider ülke haline getirebiliriz, terörü sonlandırmak için ekonomik, sosyal ve askeri ne gibi önlemler almalıyızı düşünmemiz, hükümetin düşünmesi gerekiyor.” dedi.
  Hükümet ve ana muhalefetin terör konusunda aciz kaldığını belirten, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül"ü mecliste grubu olan olmayan tüm siyasi parti liderlerini terör zirvesinde bir araya getirmeye davet eden Saadet Partisi Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Barış Soyuçok mesajının sonunda şunları kaydetti:
  Bizlerin güvenliği, ülkemizin geleceği için canlarını feda eden askerlerimize rahmet ve milletimize başsağlığı dilerken, iktidar ve anamuhalefete de sağduyu ile düşünme, gerçek gündeme, milletin gündemine dönmeleri konusunda ısrarla sesleniyorum.
  Milletimizin başı sağolsun...

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim