• BIST 106.722
 • Altın 143,590
 • Dolar 3,5505
 • Euro 4,1381

  SP'li gençlerden kandil mesajı

  29.07.2008 15:03
  Saadet Partisi (SP) Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Barış Soyuçok,yaptığı açıklamayla Aydınlıların ve tüm İslam aleminin Miraç Kandilini kutladı.
  SPli gençlerden kandil mesajı
  SP'li gençlerden kandil mesajı SP'li gençlerden kandil mesajı SP'li gençlerden kandil mesajı

  Soyuçok, içtenlikle Allah'a yönelenlerin affedilme ümidinin arttığı, müminlerin; feyzi, rahmeti ve affedilmeyi heyecanla gönülden arzuladıkları mübarek bir geceye daha kavuşmanın mutluluğu içerisinde olduklarını belirtti.
  Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Gençlik Kolları Başkanı Barış Soyuçok, bütün İslam alemi tarafından gelmesi özlenen ve sevinçle karşılanan, gündüzlerinin oruç, gecelerinin de teravih ve ibadetle süslenen ramazan ayının gelişini müjdeleyen Miraç Kandilini idrak edecek olmanın sevinci içerisinde olduklarını söyledi. Soyuçok mesajında, "İdrak etmekle şeref duyduğumuz bu gece, Allah'a samimiyetle bağlanan kalplerin, açılan ellerin, yalvaran dillerin boş dönmeyeceğine inanıyoruz. Bu gece müminler için önemli ve mukaddes bir gecedir. Zira Hz. Ademle başlayan peygamberler halkasının sonuncusu olan Hz. Muhammed (s.av) in miraca çıktığı gece olduğu için önemlidir. Cenab-ı Hakkın insanlığa son gönderdiği ve Kur"anda, "Biz seni alemlere rahmet olarak gönderdik" iltifatına mahzar olan Peygamberimizin miraca çıktığı gece olduğu için önemlidir. İnsanlığın zulmün her türlüsüne maruz kaldığı, ne yapacağını şaşırdığı, tutunacak dal aradığı bir zamanda, dünyaya teşrif edip ortaya koyduğu hoşgörü, sevgi ve yardımlaşma duygusu ile mazluma nefes aldırdığı ve bugün de insanlığın O"na muhtaç olduğu, herkes tarafından aranan bir önder olduğu için önemlidir. Duaların kabul edilip Allah"ın huzurunda kendimizi muhasebeye çekme fırsatı vereceği için önemlidir. Bizler bu duygu ve inancı hayatımızda yaşamaya çalışırken bizden sonra gelecek nesillerin ve evlatlarımızın da aynı duygu ve inancı yaşamalarını sağlayalım. Bu mübarek geceyi huzur içinde yaşayalım. Tüm hemşerilerimizin ve gençlerimizin Miraç Kandilini tebrik ederim” ifadelerine yer verdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim