• BIST 107.286
 • Altın 143,230
 • Dolar 3,5609
 • Euro 4,1491

  SP'li gençlerden çağrı

  09.05.2008 09:15
  Saadet Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı Soyuçok, "Bu ülke kavga ve gürültüden hiçbir zaman bir şey kazanmadı" dedi.
  SPli gençlerden çağrı
  SP'li gençlerden çağrı SP'li gençlerden çağrı SP'li gençlerden çağrı

  Saadet Partisi (SP) Aydın İl Gençlik Kolları Teşkilatı Başkanı Barış Soyuçok, Türkiye"nin tarihin en kritik döneminden birini yaşamakta olduğunu belirterek, iktidar ve muhalefete sağduyu çağrısı9nda bulundu. Birilerinin yaşanan çekişmelerden faydalanmaya çalıştığını ifade eden Soyuçok, “Bu ülke bu güne kadar gerginlik ve kısıra çekişmeler hiçbir şey kazanmadı” dedi.
  Düzenlendiği basın toplantısıyla iktidar ve muhalefet partisi liderlerine sağduyu çağrıcı yapan SP İl Gençlik Kolları Teşkilatı Başkanı Barış Soyuçok, İslam coğrafyasında kan ve gözyaşının akmaya devam ettiğini söyledi. Aylardır, bütün dünyanın gözü önünde Filistinlilere soykırım uygulandığını iddia eden Soyuçok, “Orada bu olaylar yaşanırken, biz tüm bu yaşananlara sessiz kalıyoruz. Bütün İslam aleminin umudu Türkiye"dir. Bu nedenle Türkiye, Batı"ya uyduluk değil mazlum İslam coğrafyasına öncülük etmek zorundadır. Milli Görüş"ün D–8 oluşumunda ortaya koyduğu gibi, şahsiyetli bir dış politika uygulamalıdır. Mazlum İslam dünyası Türkiye"den bunu bekliyor” diye konuştu.
  İktidar ve ana muhalefet partisi liderleri arasında yaşanan tartışmaların Türkiye"de gerginliğe neden olduğuna değinen SP Gençlik Kolları Teşkilatı Başkanı Barış Soyuçok konuşmasında, “Halkımızın geleceğe olan güveni her geçen gün biraz daha kayboluyor. Uzun süredir yatırım ve üretimde ciddi düşüşler meydana gelmeye başladı. Bu yüzden işsizlik süratle artıyor. Hükümete ve iktidar milletvekillerine sesleniyoruz. Halkımız sizden kavgaları bir kenara bırakarak onların dertlerine çözüm üretmenizi bekliyor. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Gün parti menfaatlerini geri plana atarak, aziz milletimizin sıkıntılarını ortadan kaldırmak için, el birliğiyle çözüm üretme günüdür. Toplumdaki gerginlik, ümitsizlik ve kamplaşmaları ortadan kaldırma günüdür. Biz Saadet Partisi olarak yıllardan beri bunları haykırıyoruz” ifadelerine yer verdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim