• BIST 106.682
 • Altın 146,758
 • Dolar 3,5211
 • Euro 4,1343

  SP'den özürlülere mesaj

  02.12.2008 21:58
  Saadet Partisi (SP) Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, engellilerin bütün taleplerinin yıllardan beri tekrar edilmekte olduğunu belirtti.
  SPden özürlülere mesaj
  SP'den özürlülere mesaj SP'den özürlülere mesaj SP'den özürlülere mesaj

  Saadet Partisi (SP) Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, engellilerin bütün taleplerinin yıllardan beri tekrar edilmekte olduğunu belirterek, “Her seferinde engellilerin duygularını sömürmüş ama neticede somut bir şey pek de vermemişlerdir” dedi.
  54. Hükümetin çıkarmış olduğu kanun hükmünde kararnameler ve bazı kanunlarda engellilerin lehine yapılan düzenlemeler olduğuna işaret eden SP İl Başkanı Ömer Özmen, “Kurulan Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı bugüne kadar engelliler için yapılan en somut ve en iyi hizmetlerdir. Engelliler aleyhine olan Rapor Yönetmeliği acilen ihtiyaçları giderecek hale getirilmelidir. Engelliler için memur sınav sistemi de değiştirilerek adil bir sisteme kavuşturulmalıdır. Evde bakım hizmetlerinin çifte engelli ve yaşlı engellilere de uygulanması. Engellilerin sportif faaliyetlere katılabilmeleri için gerekli ortamların ve imkanların Yerel Yönetimler tarafından sağlanmalıdır. Yine Yerel Yönetimler tarafından yapılan otobüslerdeki indirim, su indirimi ve diğer indirimli hizmetlerin bir kanuna bağlanması. Ayrıca uçak, tren, şehirlerarası otobüslerdeki indirimlerinde artırılarak kanuna bağlanması gerekmektedir. Bütün bu yapılması istenen hizmetlerin sekiz buçuk milyon engelliye sunulabilmesi için, insana gerçek insan hakkı veren bir zihniyetin, bir anlayışın, iktidar olması gerekir” diye konuştu.
  Engelli insanların kadirşinas olduklarına değinen Özmen, şöyle konuştu: “Kendilerine yapılan hizmetleri en iyi şekilde bilir ve değerlendirir. Bu düşünceler ile 3 Aralık Özürlüler Gününü kutluyoruz ve en kısa sürede özürlü vatandaşlarımızın daha onurlu ve hak ettikleri şekilde yaşayacakları ortamın bir an önce oluşturulmasını diliyorum”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim