• BIST 107.041
 • Altın 143,194
 • Dolar 3,5623
 • Euro 4,1506

  SP'den değerlendirme

  31.07.2009 11:17
  Saadet Partisi (SP) Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, Aydın Belediyesi’nin yeni yönetiminin ilk 3 aylık dönemde borçları ödemek için yoğun bir mücadele verdiğine işaret ederek, “Belediye Başkanımızdan bir ricamız borç ödemek için kesinlikle hizmetlere zam yolu
  SPden değerlendirme
  SP'den değerlendirme SP'den değerlendirme SP'den değerlendirme

  Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu"nun ilk 3 aylık icraatlarını düzenlediği bir toplantı ile kamuoyuna açıkladığını hatırlatan SP İl Başkanı Ömer Özmen, “Aydın"ımızın şu an itibarı ile en büyük sorunu maalesef işsizliktir. Belediyenin bu alanda yapabileceği tek şey Aydın"ın cazibesini artırarak yatırımları Aydın"a çekebilmektir .Bunun yanında Belediyeden, tek başına Aydın"ın işsizlik problemini çözmesini beklemek biraz insafsızlık olur. Maalesef Sayın Başkan"a üç ay içerisinde yapılan iş başvuru sayısındaki rakam durumun vahametini ortaya koyuyor” diye konuştu.
  Aydın"ın diğer önemli bir sorununun da trafik olduğuna işaret eden Ömer Özmen, “Aydın"da yapılması düşünülen ve Sayın Başkanın da ifade ettiği çevre yolunun bu sorunu ne kadar hafifletebileceğini hep beraber göreceğiz. Şu an planlanan ve altyapı çalışmalarının başladığı güzergah da hızla şehirleşmeye müsait bir alan içerisindedir. Kısa sürede belki şehir içindeki ağır tonajlı araç trafiğini azaltabilir, ancak Aydın"ın geleceğine yönelik maalesef bir çözüm olmayacaktır. Bu da maalesef çok eski dönemlerde yapılan bilinçsiz icraatların sonucudur. Aydın merkezde trafiğin bu hale gelebileceği çok önceden öngörülebilir ve önlemler alınabilirdi. Bu sebeple otobanın eksik kalan kısımlarının bir an önce tamamlanması gerekmektedir” şeklinde konuştu.

  HİZMETLERE ZAM YAPILMASIN
  Aydın Belediyesi"nin yeni yönetiminin ilk 3 aylık dönemde borçları ödemek için yoğun bir mücadele verdiğine değinen Ömer Özmen, şöyle konuştu: “Belediye Başkanımızdan bir ricamız borç ödemek için kesinlikle hizmetlere zam yoluna başvurmasınlar. Tamam, belediyenin yüklü bir borcu olabilir, bunu biliyoruz. Ancak borcu ödemek için veya azaltmak için zam yolu seçilmemelidir. Otoparklardaki indirimin bir an önce su ücretlerine de yansımasını istiyoruz”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim