• BIST 108.392
 • Altın 143,183
 • Dolar 3,5328
 • Euro 4,1224

  Sorunlar masaya yatırıldı

  19.09.2009 09:27
  Didim'de Aşçılar Derneği ve Didim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklaşa düzenledikleri toplantıda aşçıların ve aşçı adaylarının mesleki sorunlarını masaya yatırdı.
  Sorunlar masaya yatırıldı
  Sorunlar masaya yatırıldı Sorunlar masaya yatırıldı Sorunlar masaya yatırıldı

  Didim"de çalışan aşçıların ve aşçılık bölümünde çalışan kişilerin mesleki anlamda nasıl belge sahibi olacağı ve bu konuda yapılması gereken konuların değerlendirildiği toplantıda hijyen kurallarının de dikkat edilmesinin önemi anlatıldı. Çamlık Mahallesi"ndeki Köy sofrasında yapılan toplantıya Didim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Görü, Müdür Yardımcısı Hüseyin Tunç, Mesleki Eğitim Merkezi öğretmeni Mehmet Çelik, Kuşadası Aşçılar Derneği Onursal Başkanı Osman Kahraman, Aşçıbaşı Mustafa Karabulut ile Didim"deki bazı otellerin aşçıları ve sektör çalışanları katıldı.
  Toplantıda Mutfakta çalışan aşçıların belge sahibi olmaları konusunda Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Görü bilgiler verdi. Görü açıklamasında bu konuda çalışan kişilerin daha önce çalıştıkları yerler ve işe başlama tarihleriyle ilgili bilgilere sahip olmalarının gerektiğini dile getirirken “Kişilerin kalfa, usta, usta öğretici ve Aşçı başı olabilmesi için bu çalıştıkları süreyi gösteren belgeleri temin etmeleri gerekiyor. Bu toplantıyı mesleki sorunları tespit edip çözüm yolları aramak ve sektörde çalışanların taleplerini değerlendirmek için düzenledik. Her şeyden önce sektörün en önemli kuralı hijyen kurallarıdır. mutfaklarda hijyen kuralları ile kişisel temizliğe büyük önem vermemiz gerekiyor”dedi.

  Kuşadası Aşçılar Derneği Onursal Başkanı Osman Kahraman ise Didim"de toplantının önemine değinerek şunları söyledi;“Didim"de ilk kez böyle bir toplantı düzenleniyor. Kuşadası Profesyonel Aşçılar Derneği"ni kurarken bizde sıkıntılar yaşadık. Sorunlarımızı hepi birlikte çözerek birlikteliği sağladık. Didim"de de bu birlikteliğin sağlayacağına inanıyorum”dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim