• BIST 108.392
 • Altın 143,096
 • Dolar 3,5312
 • Euro 4,1330

  Söke'nin 87. yılı

  06.09.2009 17:54
  Söke’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 87. yıldönümü Cumhuriyet meydanında düzenlenen törenle kutlandı.
  Sökenin 87. yılı
  Söke'nin 87. yılı Söke'nin 87. yılı Söke'nin 87. yılı

   Atatürk anıtına çelenk sunum töreni ile başlayan törenler Kaymakamlık makamında ve Garnizon Komutanlığında tebrigatın kabulü yapıldı.
  Saat 10.00"da Cumhuriyet meydanında gerçekleşen törene geçildi. Tören İlçe Kaymakamı Mehmet Demirezer, Garnizon Komutanı İst. Kur. Alb. Mustafa Köseoğlu ve Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi yaya olarak dolaşarak askeri erkan ve vatandaşların bayramlarını kutlaması ile başladı. Söke"nin düşman işgalinden kurtuluşunun 87. yıldönümü törenlerinde günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmeçi yaptı. Başkan Özekmekçi konuşmasında; “Tüm Anadolu"da olduğu gibi düşman işgalinden kurtulma günü, Söke"nin de namus günüydü. Başka çare yoktu, kurulmalıydı vatan. Öyle de oldu. Çünkü her birin yüreği Mustafa Kemal"inki kadar büyük ve yüceydi. Bu gün bizler de yeterince yürekli ve kararlı davranmalıyız ki, bağımsız Türkiye"de milletimiz, tüm renkleri ve zenginlikleriyle barış ve mutluluk içinde yaşayabilsin. Barış, kurulması çok zor bozulması çok kolay bir olgu diye düşünüyorum. Ne mutlu ki bize, insanlık onuru için savaşan, "Yurtta sulh, cihanda sulh" diyerek bize barışçı bir yol çizen ulu önderimiz var. Bu yüzdendir ki içeriği bile belli olmayan tartışmalarla halkı kutuplaştırmak, kardeşlik duyguları üzerinden siyaset yapmak, 87 yıl önce gelenler gibi, bu gün hala Misak-i Milli sınırlarını savunmaya çalışan Mustafa Kemal yüreklerini kırmaktadır. Sevgili ve yüce yürekli hemşerilerim, bu duygu ve düşüncelerle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.
  Öğrencilerin okuduğu şiirlerin ardından Söke Belediyesi Halk Oyunları Ekibi"nin zeybek oyunları sergilenirken tören, resmigeçit ile sona erdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim