• BIST 106.711
 • Altın 143,532
 • Dolar 3,5567
 • Euro 4,1387

  Sökeli'lerden İzmir'e çıkarma

  24.06.2009 16:40
  TARİŞ’te yaşanan sıkıntılar Sökeli üreticilerin gündeminden düşmezken; Sökeli üreticiler otobüslere doluşarak İzmir’e çıkarma yaptı.
  Sökelilerden İzmire çıkarma
  Sökeli'lerden İzmir'e çıkarma Sökeli'lerden İzmir'e çıkarma Sökeli'lerden İzmir'e çıkarma

  Sabah saatlerinde Söke TARİŞ tesislerinde buluşan 200 kadar üretici İzmir Pamuk ve Yağlı Tohumlar Birliği yönetiminden, TARİŞ"in durumunu öğrenmek için yola çıktı. Üreticilerin İzmir yolculuğunda TARİŞ Söke 131 No.lu Pamuk Tarım Satış Kooperatifi yöneticileri ve TARİŞ Söke Birlik Delegeleri de bulundu. 3 büyük otobüs ve 2 minibüs ile yola çıkan Sökeli üreticiler, TARİŞ Birlik yöneticilerine seslerini duyurmayı hedefliyor.
  TARİŞ Söke 131 No.lu Pamuk Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Sert; “Üreticilerimizin talebi ile İzmir gezisini düzenliyoruz. Amacımız kurumumuza sahip çıkmak. Biz TARİŞ"in bir an önce toparlanarak yeniden güçlü günlerine dönmesini arzu ediyoruz. Birlik yöneticilerimizden üreticilerimizin kafalarındaki soruları aydınlatmalarını, TARİŞ"in geleceğini anlatmalarını istiyoruz” dedi.
  Bilindiği gibi pamuk üreticilerinin bir kısmı ürün teslimi karşılığı olan alacaklarını alamamış, TARİŞ tarafından bu yıl üreticiye ayni ve nakdi yardımlar yapılamamış, üreticilere gübre ve ilaç temin edilememiş ve TARİŞ aylardır işçilerinin maaşını ödeyemez konuma gelmişti. TARİŞ Pamuk Birliği yönetimi açıklamalarında finans arayışlarını sürdürdüklerini belirtmiş ancak Sökeli üreticiler TARİŞ"in giderek çıkmaza sürüklendiği endişesini dile getirerek mevcut Birlik yönetiminin istifa etmelerini istemişti. TARİŞ Söke Birlik Delegesi Mehmet Beliğ Azbazdar, TARİŞ Pamuk Birliği Başkanlığı"na aday olduğunu açıklamıştı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim