• BIST 89.695
 • Altın 145,860
 • Dolar 3,6136
 • Euro 3,9258

  Söke'de ziyaretlerde bulundu

  15.08.2008 20:05
  Sökede ziyaretlerde bulundu
  Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin tatile girmesinden sonra baba ocağı Söke’ye gelen Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu çeşitli ziyaretlerde bulundu.
  Söke'de ziyaretlerde bulundu Söke'de ziyaretlerde bulundu Söke'de ziyaretlerde bulundu

  Türkiye Büyük Millet Meclisi"nin tatile girmesinden sonra baba ocağı Söke"ye gelen Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu çeşitli ziyaretlerde bulundu. Söke İlçe Kaymakamı Celil Ateşoğlu ve Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi"yi ziyaret eden Bakan Sait Yazıcıoğlu ardından Söke Ziraat odası"na geçti. Beraberinde AK Parti Söke İlçe Başkanı Ali Mürteza Güzelyağdöken ve AK Parti İl Başkan Yardımcısı Kenan Özcan ile Söke Ziraat Odası"nı gelen Bakan Sait Yazıcıoğlu"nu, Söke Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Örnek karşıladı.
  Bakan Sait Yazıcıoğlu"nun ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Söke Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Örnek; “Bakanımıza Söke ile ilgili konularda Ankara"da gösterdiği yakın ilgi ve destekten dolayı teşekkür ediyorum. Pamuk üreticilerinin gündeminde mazot, gübre ve prim konusu bulunuyor. Mazot ve gübrede artan maliyetler üreticileri sıkıntıya düşürüyor. Bu konuda başta Bakanımız olmak üzere hükümetimizden destek bekliyoruz” dedi.
  Söke"nin Türkiye tarımı açısından önemli bir kent olduğunu dile getiren Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu; “Bu yıl pamuk üreticisinin rekolte olarak yüksek bir yıl geçireceği görünüyor. Hükümet olarak imkanlarımız ölçüsünde tarıma destek veriyoruz. Söke tarım için çok elverişli bir ortam. Geleneksel ürün pamuk üretiminin önemini biliyoruz ama Söke Ovası"nda organik tarım ürünlerine de denenmesi gerekir. Alternatif oluşturacak tarım için, üreticilerimizin ufkunu ve önünü açmak adına çeşitli yasal düzenlemeler gerçekleştirildi. Ziraat Odalarına bu anlamda büyük görevler düşüyor. Elbirliği ile Türkiye tarımını kalkındırmak için çalışmalıyız” diye konuştu.
  Küresel ısınma ve kuraklık sonrasında pamuk sulamasında damlama sulamanın Sökeli üreticinin gündeminde olduğunu ve ovada çeşitli denemelerin yapıldığını belirten Söke Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Örnek “Damlama sulamaya geçmek için Menderes suyunu arıtacak filtre ve en önemlisi ovaya elektrik getirilmesi gerekiyor. Söke Ovası"nın yüzde 20"lik kısmında elektrik bulunuyor. Büyük bir bölümünde hala elektrik yok Söke Ovası"nın elektriğe kavuşması için Bakanımız Sait Yazıcıoğlu"ndan destek bekliyoruz” şeklinde konuştu
  Küresel ısınma ve kuraklığın tüm dünyayı etkilediğini, su konusunun dünya için en önemli konu olduğunun altını çizen Bakan Sait Yazıcıoğlu; Söke Ovası"nda suyun tasarruflu kullanımı için Söke"nin damlama sulama konusunda attığı adımdan mutluluk duyduğunu ifade ederek “Çiftçilerin ve tüm halkın su kullanımı konusunda bilinçlenmesi gerekmekte. Söke Ovası"na elektriğin kazandırılması içinde elinden geleni yapacağım” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim