• BIST 106.711
 • Altın 143,580
 • Dolar 3,5587
 • Euro 4,1404

  Söke'de kongre heyecanı

  12.07.2009 19:58
  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Söke İlçe Teşkilatı olağan genel kurul toplantısı yapıldı.
  Sökede kongre heyecanı
  Söke'de kongre heyecanı Söke'de kongre heyecanı Söke'de kongre heyecanı

  Tek liste ile gidilen genel kurulda Söke Belediye Meclis Üyeliği görevini de yürüten Metin Mutafoğlu Söke MHP"nin yeni ilçe başkanı oldu.
  Söke Belediyesi Vali Recep Yazıcıoğlu Kültür Salonunda gerçekleşen Söke MHP İlçe Kongresine Aydın Milletvekilleri Ertuğrul Kumcuoğlu, Ali Uzunırmak, Recep Taner, MHP Aydın İl Başkanı Hasan Muti, MHP Germencik İl Genel Meclis Üyesi Turgut Gökçen, MHP Sultanhisar İl Genel Meclis Üyesi Orhan Karasuoğlu, MHP Söke İl Genel Meclis Üyeleri Mehmet Ali Oklay ve Orhan Ateş, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Söke İlçe Başkanı Sevim Şahin, AKP İlçe Yöneticisi Levent Yağcılar, Demokrat Parti (DP) İlçe Başkanı Musa Avcı, Anavatan Partisi İlçe Başkanı Ömer Bıçakçı, Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Toyran, Ticaret Odası Meclis Başkanı Behlül Er, Söke Esnaf Odası Başkanları Refik Karataş, Ahmet Tokmakoğlu, Samed Can, İbrahim Çallıoğlu, MHP Kuşadası, Çine, Germencik İlçelerinin yöneticileri, Söke ve çevre Ülkü Ocakları temsilcileri, davetliler ve partililer katıldı.
  Söke MHP İlçe Kongresinde Divan Başkanlığı"nı İl Başkanı Hasan Muti yaparken; Salih Gökben, Remzi Kaşlı ve Anıl Pehlivan Divan Katiplikleri görevini yerine getirdi. Söke MHP Genel Kurulunda Çin"de Uygur Türklerine karşı gerçekleştirilen acı olaylar unutulmadı. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitler ve son dönemde Çin"de hayatlarını kaybeden Uygur Türkleri içinde saygı duruşunda bulunuldu.
  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı"nın ardından faaliyet ve bütçe raporlarının okundu, siyasi konuşmalar ile dile ve temennileri içeren konuşmalara geçildi.
  1994 yılında geldiği Söke"de 1995 yılından bu yana MHP ilçe Başkanlığı ve ilçe yönetim kademelerinde görev yaptığını belirten MHP Söke İlçe Başkanı Mehmet Zararsız; Söke"de MHP üyesi partililerin daha fazla ellerini taşın altına koyarak yönetim kademelerinde görev almak istemeleri grektiğini söyledi. Genel Kurul"da İlçe Başkanlığı"na aday olan Metin Mutafoğlu"nun arkasında olduğunu ve her zaman destekçisi olacağını belirten Mehmet Zararsız; “Kongre öncesi başka ikinci bir liste çıkacağı ve benim o listeyi desteklediğim yönünde söylentiler çıktı. Bu doğru değil. Ben göreve başladığımda 300-500 oy rakamlarında olan yerel ve genel seçim oylarını bugün 15-20 bin oy düzeyine çıkardık. Ben her zaman birlik ve beraberlikten yana oldum. Ne görev verildiyse yaptım, bundan sonra da yapmaya hazırım. Bundan sonra yukarılara çıkardığımız oylarımızı birlik ve beraberlik içinde daha da arttırmanın çabası içinde olalım” dedi.
  Söke MHP Olağan Genel Kurulu ile ilçenin yeni Başkanı Metin Mutafoğlu oldu. Söke MHP yönetim kurulunda Mustafa Karagöz, Tekin Yavuz, Eray Akay, M. Ali Limoncu, Turgay Kale, Durmuş Ali Akçaal, Kadri Desticioğlu, Mehmet Çınar, Aydın Kıray, Levent Doyuran, Mustafa Güven, Mehmet Özbaş, Hamza Polat, Ferhat Gültekin yer alan isimler oldu. Genel Kurulda İlçe Başkanı ve yönetimi ile birlikte 82 il delegesi de seçildi.
  Söke MHP"nin yeni ilçe Başkanı Metin Mutafoğlu; Yaz mevsimi ve Pazar günü olmasına rağmen Genele kurula yoğun şekilde katılan partililer ile davetlilere teşekkür etti. Büyük bir sorumluluk aldıklarının bilincinde olduklarını belirten Metin Mutafoğlu; devraldıkları görevi en iyi şekilde yerine getirmek için çalışacaklarını dile getirdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim