• BIST 106.711
 • Altın 143,514
 • Dolar 3,5567
 • Euro 4,1387

  Söke DSP'de işler karıştı!

  09.02.2009 20:41
  29 Mart yerel seçimleri öncesinde, Demokratik Sol Parti (DSP) Söke İlçe Teşkilatı'nda işler karıştı.
  Söke DSPde işler karıştı!
  Söke DSP'de işler karıştı! Söke DSP'de işler karıştı! Söke DSP'de işler karıştı!

  Bir süre önce görevinden alınacağı söylentileri ortaya atılan ve "istifa dilekçem cebimde" diyerek görevden alınacağını doğrulayan DSP İlçe Başkanı Niyazi Akkoca ve yönetimi ile Söke Belediye Başkan Adayı Reşit Ünal Kızılırmak arasına kara kedi girdi. Hafta sonu yaşanan olaylar sonrasında DSP Söke İlçe Başkanı Niyazi Akkoca, Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
  DSP Söke İlçe Başkanı Niyazi Akkoca'nın ifadelerine göre, DSP İlçe Teşkilatı kapısı çilingir marifeti ile açılarak parti binası zaptedilmeye kalkışıldı. Parti binasının DSP İlçe Yönetiminde bulunmayan kişilerce çilingir marifeti ile açıldığı, parti binasına daha sonradan gelen İlçe Başkanı Niyazi Akkoca ve ilçe yönetiminde yer alan bazı kişilerin; Söke Belediye Başkan Adayı Reşit Ünal Kızılırmak ve arkadaşları ile tartıştığı öğrenildi. Yaşanan tartışma sonrasında DSP Söke Belediye Başkan Adayı Reşit
  Ünal Kızılırmak'ın sinirli hareketlerle toplantı salonundaki masaya vurduğu belirtildi.
  DSP'de seçimle gelen yönetimleri atama ile değiştirme geleneği olduğunu dile getiren DSP İlçe Başkanı Niyazi Akkoca; "Bugüne kadar seçilmeden atama ile alınan benimle birlikte altı ilçe yönetimi bulunmaktadır" dedi.
  Sümer Büyükyurt baºkanl???ndaki DSP il yönetiminin göreve gelmesinden sonra Nazilli, İncirliova ilçe yönetimlerinin görevden alındığını, şimdi de benzer bir uygulamanın Söke'de yapıldığını söyleyen İlçe Başkanı Niyazi Akkoca; "Bu kötü geleneği bozmak için uzun bir süredir mücadele veriyoruz" dedi.
  Son dönemde partiye gelen bazı kişilerin hizip ortamı yarattıklarını söyleyen DSP İlçe Başkanı Niyazi Akkoca; halen kendi zimmetinde bulunan ilçe binasının kapısının çilingir marifeti ile açıldığını, kilidinin değiştirildiğini söyledi. "Parti binası işgal edilmek istendi" diyen Niyazi Akkoca, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğu dilekçesinde şu ifadelere yer verdi: "Halen İlçe Başkanıyım. Zimmet üzerinde sanıkların tehdidi ile can güvenliğim dahi olmadığından şahsi eşyalarımı dahi
  alamamaktayım. Kapıyı açan çilingir dahil tüm sanıkların tespit edilip cezalandırılmasını, parti binamızın yasal koruma altına aldırılmasını istemek zorunda kaldım."

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim