• BIST 107.324
 • Altın 142,760
 • Dolar 3,5643
 • Euro 4,1426

  Sisam Adası'nı ziyaret etti

  01.08.2009 07:44
  Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, beraberindeki heyetle Sisam adasındaki kardeş şehir Vathi'ye ziyarette bulundu.
  Sisam Adasını ziyaret etti
  Sisam Adası'nı ziyaret etti Sisam Adası'nı ziyaret etti Sisam Adası'nı ziyaret etti

  Vathi Belediye Başkanı'nın özel daveti üzerine feribotla Yunanistan'ın Sisam adasına giden Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün başkanlığındaki dostluk heyetinde Belediye Meclis Üyeleri Murat Saraç ve Abdullah Gür de yer aldı. Vathi Limanı'nda Vathi Belediye Başkanı Filippos Petrouskas ve Yunanlı belediye meclis üyeleri tarafından karşılanan Kuşadası heyeti, ilk olarak Sisam Adası Valisi Emmanouel Karlas'ı makamında ziyaret etti. Vali yardımcısı ve diğer resmi yetkililer eşliğinde gerçekleşen
  ziyarette Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün ve Vali Karlas, iki kardeş şehir arasında dostluğun daha da geliştirilmesinin yanında, gerek ticaret gerekse halklar arasında kültür ilişkilerinin artırılması için prensip kararı alındı.
  Başkan Altungün başkanlığındaki Kuşadası heyeti, daha sonra Vathi Belediyesi'ni ziyaret etti. Vathi Belediye Başkanı Filippos Petrouskas tarafından son de sıcak şekilde karşılanan Başkan Altungün ve beraberindeki heyet, iki şehir arasında yapılacak çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulundu. Başkan Altungün ve Kuşadası heyeti daha sonra Sisam Adası'nı gezdi ve Kokkari'de düzenlenen festivale katıldı ve ertesi gün Kuşadası'na döndü.
  Sisam ziyareti ile ilgili bir açıklama yapan Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, Sisam adası ile hem kültürel hem de ticari alanda ilişkileri geliştirmeyi hedefledikleri ziyaretin başarıyla tamamlandığını söyledi. 4-6 Eylül tarihleri arasında Kuşadası- Sisam festivalinin ikincisini gerçekleştireceklerini kaydeden Başkan Altungün, "Festivalin bu yılki teması, barış ve dostluk üzerine kurulacak ve festival İsmail Cem anısına gerçekleştirilecek. Festival sırasında Kuşadası'nda İsmail Cem Barış ve
  Dostluk Meydanı'nın açılışı yapılacak. Hem festivale hem de İsmail Cem Meydanı'nın açılışına Sayın Genel Başkanımız Deniz Baykal ile Yorgo Papandreu'yu onur konukları olarak davet edeceğiz. Bu festival ile Kuşadası ve Sisam öncülüğündü tüm Ege Bölgesi'nin kucaklaşmasını hedefliyoruz" dedi.
  Bu arada, Kuşadası-Sisam arasındaki dostluğun gelişmesi için Kuşadası Belediye Meclis Üyeleri Murat Saraç, Abdullah Gür ve Ömer Günel'den oluşan bir komisyon kuruldu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim