• BIST 106.722
 • Altın 143,590
 • Dolar 3,5505
 • Euro 4,1381

  Sigara yasağı Ada'da anlatıldı

  21.07.2009 08:36
  Kuşadası Ticaret Odası tarafından Sağlık Grup Başkanlığı’nın katkısıyla düzenlenen toplantıda, 19 Temmuz’dan itibaren başlayan sigara yasağı ile ilgili katılımcılar bilgilendirildi.
  Sigara yasağı Adada anlatıldı
  Sigara yasağı Ada'da anlatıldı Sigara yasağı Ada'da anlatıldı Sigara yasağı Ada'da anlatıldı

  Kuşadası Ticaret Odası yeni hizmet binası çok amaçlı salonunda düzenlenen toplantıya daire müdürleri ve yetkililerin yanı sıra, çok sayıda esnaf katıldı. Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan"ın açılış konuşmalarının ardından toplantıya katılanlar detaylı olarak bilgilendirildi. Büyük ilgi gören toplantıda, Kuşadası Sağlık Grup Başkanı Şükrü Güngör ve Sağlık Grup Başkan Yardımcısı Dr. Bülent Özenir Dr. Sigara yasakları hakkında katılımcılara bilgi verdi.

  SİGARA YASAĞINI ÇİĞNEYENE 69 TL CEZA
  Toplantıda konuşan Kuşadası Sağlık Grup Başkanı Dr. Şükrü Güngör, yasanın yasakçı olmadığını, özgürlükleri daha da genişleten bir yönünün olduğunu söyledi. Güngör, yasağa uymayanlara 69 TL para cezası kesileceğini söyledi. Güngör, yasağın uygulanacağı ve uygulanmayacağı yerleri ise şöyle sıraladı: Kahvehane, kafeterya, birahane, nargile içilen mekânlar, dernek ve vakıflara ait lokaller gibi eğlence hizmeti verilen işletmeler ve lokantalar dâhil kamu ve özel hukuk kişilerine ait tüm binaların kapalı alanları. Taksi hizmeti verenler dâhil olmak üzere karayolu, demiryolu, denizyolu ve havayolu toplu taşıma araçları. Özel eğitim ve öğretim kurumlan dâhil olmak üzere ilk ve orta öğrenim kurumlan ile okul öncesi eğitim kurumlarının, dershanelerin, kültür ve sosyal hizmet binalarının kapalı alanları ile birlikte açık alanları. Apartmanın merdivenleri veya asansörü gibi kapalı ortak kullanım alanları.

  TÜTÜN ÜRÜNÜ TÜKETİLEBİLECEK YERLER
  Kahvehane, kafeterya, birahane, nargile içilen mekânlar, elemek ve vakıflara ait lokaller gibi eğlence hizmeti verilen işletmeler ve lokantalar dâhil kamu ve özel hukuk kişilerine ait tüm binaların açık alanları, İkamete mahsus evler,

  TÜKETİMİNE ÖZEL ALAN AYRILABİLECEK YERLER
  Yaşlı bakım evleri (yüzde 10), Ruh ve sinir hastalarının yatarak tedavi gördüğü birimler (yüzde 10), Ceza infaz kurumlan (yüzde 10), Şehirlerarası veya uluslar arası güzergâhlarda yolcu taşıyan denizyolu araçlarının güverteleri (yüzde 10), (Bu alanlara 18 yaşından küçükler giremez), Açık havada yapılan her türlü spor, kültür, sanat ve eğlence faaliyetlerinin yapıldığı tesisler (toplam seyir alanının yüzde 50'si), Otelcilik hizmeti verilen işletmelerin tütün ürünleri tüketen müşterilerin konaklamasına tahsis edilmiş odalar.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim