• BIST 108.392
 • Altın 143,183
 • Dolar 3,5328
 • Euro 4,1224

  Sicil affı işlere yansımadı!

  16.02.2009 10:24
  Aydın Tamirciler Odası Başkanı Hasan Eyefçi, hükümetin başlattığı sicil affı uygulamasından memnun olduklarını, ancak sanayideki durgunluğun giderilmesi için sanayi esnafının desteklenmesi gerektiğini söyledi.
  Sicil affı işlere yansımadı!
  Sicil affı işlere yansımadı! Sicil affı işlere yansımadı! Sicil affı işlere yansımadı!

  Küresel ekonomik krizin de etkisi ile ülke genelinde olduğu gibi Aydın"da da insanların harcama yapmaktan çekinir bir hale geldiğini, bunun da ayrı bir krize neden olduğunu ifade eden Eyefçi, Türk ekonomisindeki bu durgunluğun daha çok güvensizlikten kaynaklandığını söyledi. Bir takım çevrelerin kasırlı olarak sanayideki esnafın yeni araçlardan anlamadığı gibi değişik söylentiler çıkardığını belirten Eyefçi, Aydın sanayisinde her türlü aracın tamirinin yapıldığını belirterek “Bizim esnafımız sürekli kendisini yeniliyor. Nedense bazı çevreler yüksek modelli araçların sadece servislerinde tamir ve bakım yapıldığı sanayideki özel servislerde bu işlemlerin yapılmadığı gibi inanç oluşturmaya çalışıyorlar. Bizim esnafımız her türlü aracın tamir ve bakımını daha uygun fiyata daha profesyonelce yapıyor. Vatandaşlarımız bu tür söylentilere kanmasın” dedi.
  “İŞLER DURDU”
  Her geçen gün işlerin durgunlaştığını belirten Aydın sanayi sitesi esnafları ise, ülkedeki ekonomik krizin krizi gerçek krizden daha çok, kriz söylentilerinin oluşturduğunu iddia ettiler. Ekonomisinin büyük bir bölümü zeytinciliğe bağlı olan Aydın"da şu anda hasat mevsimi devam etmesine ve salamura zeytinlerin minimum 1 YTL"den satılmasına rağmen sanayide beklenen hareketliliğin yaşanmadığını belirten tamirciler “Eskiden zeytin sezonu öncesi ve sonrasında işler yoğun olurdu. Vatandaşlar zeytine başlamadan önce araçlarını bakım yaptırır zeytin biriminde de yıpranan araçlarına yeniden bakıma getirirdi. Şimdi bir kriz söylentisi çıktı. Herkes iş elindeki parayı harcamayı korkuyor. Hal böyle olunca para dönmüyor. Kimse de bir şey kazanmıyor” sözleriyle krizi değerlendirdiler.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim