• BIST 106.843
 • Altın 142,689
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  Seminer Aydın'da gerçekleşti

  17.12.2008 16:40
  Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin(TSYD) ve Turkcell işbirliğinde 3 yıldır gerçekleştirilen Spor Basın Seminerleri’nin bu döneme ait ikinci toplantısı Aydın’da Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Atatürk Kongre Merkezinde yapıldı.
  Seminer Aydında gerçekleşti
  Seminer Aydın'da gerçekleşti Seminer Aydın'da gerçekleşti Seminer Aydın'da gerçekleşti

  TSYD Başkanı Esat Yılmaer TSYD yönetim kurulu üyeleri Orhan Ertanhan, Faik Gürses, İlyas Namoğlu ve Melih Gümüşbıçak ile birlikte Zaman Gazetesi köşe yazarı Ahmet Çakır"ın konuşmacı olarak katıldıkları seminer öncesi konuşmacı TSYD üyeleri ve spor yazarları Aydında görev yapan spor muhabirleri ADÜ Rektörü Prof Dr Şükrü Boylu ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Cevat Ercan ile birlikte öğle yemeği yediler.
  ADÜ Rektörü Prof.Dr Şükrü Boylu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cevat Ercan, TSYD Aydın İl Temsilcisi Atila Karpınar ve ADÜ Spor bölümü öğrencilerinin katıldığı seminerde ilk sözü alan TSYD Başkanı Esat Yılmaer sporun özellikle futbolun büyük bir endüstri haline geldiğinin altını çizerek, “Bugün futbolun dünyadaki cirosu 300 Milyar Dolar. Haliyle bu sektörün içinde yanlışlıklar ve fanatizmde yer bulabiliyor. Aslında bu toplantılarımızın temel amacı sporu nasıl daha güzel ve sağlıklı hale getiririz tartışmasını yaparak ortak çözüm noktalarını harekete geçirebilmektir” dedi.
  TSYD yönetim kurulu üyesi Melih Gümüşbıçak da, konuşmasında Anadolu"da görev yapan spor muhabirleri ile girdikleri etkileşim açısından önemine değinerek, “Bu birlikteliklerimiz aslında seminer havasından çok karşılıklı iletişim ve görüş alışverişi amacıyla yapılmakta ve biz olaya böyle bakıyoruz. Geleceğin spor adamları ve meslektaşım olarak gördüğüm üniversite öğrencileri ile beraber olmakta benim için ayrıca heyecan verici bir durum” diye konuştu.
  Toplantının ilerleyen dakikalarında TSYD yönetim kurulu üyeleri Orhan Ertanhan, Faik Gürses, İlyas Namoğlu ve Ahmet Çakır"da söz alarak mesleki bilgi ve birikimlerini seminere katılar spor muhabirleri ve öğrencilerle paylaştılar. Seminerde ayrıca ADÜ Rektörü Prof.Dr Şükrü Boylu ADÜ öğrencileri arasında yapılan ankette en sevilen spor programı olarak seçilen 6 Pas programının sunucusu Melih Gümüşbıçak ve spor müdürü Aybars Hünalp"e plaket sundu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim