• BIST 107.206
 • Altın 143,369
 • Dolar 3,5533
 • Euro 4,1312

  Sanayi esnafıyla beraberdi

  04.05.2009 00:25
  Kuşadası Belediye Başkanı M.Esat Altungün, ziyaret ettiği Kuşadası Sanayi Sitesi'nde esnafın sorunlarını dinledi.
  Sanayi esnafıyla beraberdi
  Sanayi esnafıyla beraberdi Sanayi esnafıyla beraberdi Sanayi esnafıyla beraberdi

  Kuşadası Sanayi Sitesi kahvehanesinde gerçekleştirilen toplantıya Kuşadası Belediye Başkanı M.Esat Altungün ile birlikte belediye meclis üyeleri ve belediyenin daire amirleri katıldı. Toplantıda konuşan Başkan Altungün, sanayi
  sitesinde birçok sorun bulunduğunu ve bu sorunların hem esnafa hem de çalışanlara büyük sıkıntılar oluşturduğunu söyledi. Sorunların çözümü için belediye olarak gerekeni yapacaklarını belirten Başkan Altungün, "Ancak, sorunlar sadece belediyenin el atması ile çözülmüyor. Esnaf ve çalışanlar da kendi aralarında otokontrol kurmak zorunda" dedi.
  Seçimlerden önce sanayi sitesi esnafına verdikleri sözleri tutacaklarını kaydeden Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, "Seçimlerden önce sizlerle yapacak olduğumuz projeler hakkında toplantılar gerçekleştirmiştik, artık bu projeleri hayata geçirme zamanı geldi. Sizlerden de isteğim sanayi sitesi ile ilgili düşüncelerinizi ve planlarınızı bana iletin. Seçim döneminde geldiğimizde sanayi sitesinde çekiç sesi yoktu ve hala yok, sanayi sitesinden çekiç sesi çıkmalı bu senin çıkması için elimizden
  gelen gayreti göstereceğiz" diye konuştu.
  Kuşadası Belediyesi ile ilgili bilgileri de sanayi esnafı ile paylaşan Altungün, "Kuşadası Belediyesi'nin gelirinin yüzde doksanı personel giderine gidiyor. 1 yıl içerisinde belediyenin gelirlerini yükseltip, giderlerini düşürmeyi hedefliyoruz" şeklinde konuştu.
  Toplantının ikinci bölümünde ise Başkan Altungün, esnafın sorunlarını tek tek dinledi ve sorunların çözümü için bir komisyon kurulmasına karar verildi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim