• BIST 107.148
 • Altın 143,559
 • Dolar 3,5506
 • Euro 4,1367

  Şampiyonlardan ziyaret

  30.06.2008 13:05
  Milli Eğitim Bakanlığı Okuliçi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi Başkanlığı'nın 2007-2008 faaliyet programı çerçevesinde Uşak’ta yapılan orta öğretim kurumları arası geleneksel halk oyunları Türkiye Finali yarışmasında 2. gelen Aydın Efelerini Milli E
  Şampiyonlardan ziyaret
  Şampiyonlardan ziyaret Şampiyonlardan ziyaret Şampiyonlardan ziyaret

  Milli Eğitim Bakanlığı Okuliçi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi Başkanlığı'nın 2007-2008 faaliyet programı çerçevesinde Uşak"ta yapılan orta öğretim kurumları arası geleneksel halk oyunları Türkiye Finali yarışmasında 2. gelen Aydın Efelerini Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar makamında kabul etti. Öğrencilere başarılarından dolayı kutlayan İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar, sosyal faaliyetlere büyük önem verdiğini belirterek, okulların bu tür çalışmalara ağırlık vermesini istedi.
  Türkiye genelinde 16 bölge birincisi arasında yapılan yarışmalarda Ankara, Ağrı, Aydın, Balıkesir, Bingöl, Gaziantep, Diyarbakır, Erzurum, Bayburt, Samsun, Kocaeli, Kütahya, Kayseri, Elazığ, İstanbul ve Niğde illerinden katılan öğrenciler birincilik için mücadele etmişti. Aydın ilini temsilen yarışmalara Katılan Aydın Andolu Teknik ve Teknik Lise öğrencileri 92.20 puanla Türkiye 2."si olurken, 92.40 puanla Diyarbakır Namık Kemal Lisesi birinci seçilmişti.
  Öğrenciler kupaları ile birlikte Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Filizli, Okul Müdür vekili Mustafa Urfalı, Koordinatör Öğretmen Tolga İlbaş ve Eğitmen Cenk Saruhan ile birlikte Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar"ı makamında ziyaret ettiler. Öğrencileri başarılarından dolayı kutlayan İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar, sosyal aktiviteler ve değişik spor dalarlında görev alan öğrencilerin daha başarılı olduğunu belirterek, “Aydın olarak hep şampiyonluklara odaklanmış bir iliz. İkincilik de büyük bir başarı ama, önümüzdeki yıl daha çok çalışarak şampiyon olacağımıza inanıyorum” dedi.
  Dindar daha sonra öğrencilerle günün anısına hatıra fotoğrafı çektirerek, hediyelerle öğrencileri ödüllendirdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim