• BIST 107.428
 • Altın 143,345
 • Dolar 3,5580
 • Euro 4,1471

  Sahilde esrarengiz tüpler

  05.05.2009 14:41
  Meksika'da 150'den fazla kişinin ölmesine neden olan ve tüm dünyaya yayılmaya başlayan domuz gribi nedeniyle önlemler artırılırken, Aydın-İzmir sınırındaki Ege Denizi sahilinde çok miktarda içi sıvı dolu tüpler bulundu.
  Sahilde esrarengiz tüpler
  Sahilde esrarengiz tüpler Sahilde esrarengiz tüpler Sahilde esrarengiz tüpler

  Bir vatandaş tarafından Aydın İl Sağlık Müdürlüğü'ne örnek olarak getirilen tüpler şüpheli bulununca, İzmir İl Sınırları içerinde bulunan Pamucak Sahili güvenlik çemberine alındı. Jandarma ve sağlık ekipleri tarafından bölgede inceleme başlatılırken, tüplerin toplanması için
  olay yerine İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'nden uzman ekipler çağırıldı.
  Edinilen bilgiye göre, isminin açıklanmasını istemeyen Aydınlı bir vatandaş önceki gün çocukları ile birlikte Kuşadası ile Selçuk arasında bulunan Pamucak Sahili'ne gezmeye gitti. Burada hastanelerde ve tıbbı laboratuvarlarda kullanılan içi sıvı dolu çok miktarda tüp gören vatandaş, durumdan şüphelenerek dikkatlice sahilden altığı birkaç tüpü Aydın İl Sağlık Müdürlüğü'ne getirerek Bulaşıcı Hastalıklar Şubesi'ne teslim etti.
  Tüpleri inceleyen Aydın İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri incelenmesi amacıyla şüpheli bulunan tüpleri, bölgenin bağlı olduğu İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'ne gönderdi. Bunun üzerine Selçuk Jandarması turistik tesislerin de yoğun olduğu bölgede, tüplerin bulunduğu alana güvenlik çemberine aldı. Selçuk İlçe Toplum Sağlığı Merkezi de olay yerine gelerek çalışmalara başladı. Olay yerinde bulunan çok miktarda içi sıvı dolu tüplerle ilgili yetkililer herhangi bir açıklama yapmazken, tüplerin toplanıp incelemesi amacıyla İzmir'den uzman ekip çağırıldığı öğrenildi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim