• BIST 107.206
 • Altın 143,369
 • Dolar 3,5533
 • Euro 4,1312

  Sağlık-Sen'den açıklama

  23.02.2009 12:37
  Sağlık-Sen Nazilli Temsilcisi Hasan Gürbüz, sendikalarına yönelik yapılan eleştiri ve dedikoduların gerçekle alakası olmadığını iddia etti.
  Sağlık-Senden açıklama
  Sağlık-Sen'den açıklama Sağlık-Sen'den açıklama Sağlık-Sen'den açıklama

  Sağlık-Sen"in Türkiye"nin demokratikleşme ve çağdaşlaşma sürecine inanan ve bu uğurda mücadele eden bir sivil toplum örgütü olduğunun altını çizen Gürbüz, “Sağlık-Sen olarak şunu bilmeliler ki tek ve vazgeçilmez önceliğimiz; sağlık ve sosyal hizmet çalışanların hak ve kazanımlarını korumak, mağduriyetlerini gidermektir. Daha önceden siyaset sendikacılığı yapmış olanlar bugün gelmiş olduğumuz noktayı çekemedikleri gibi bizleri bir çatışma ortamına çekmeye çalışanların bu çabalarının boş olduğunu göreceklerdir. Bizlerdeki bu değişim sürecini kabullenemeyen çevrelerin amacını aşan ve her gittikleri yerde insanlar arasındaki diyalogu bozucu mesnetsiz açıklamalarıyla amaçlarından ne kadar uzak oldukları görülmektedir. Her defasında sendika temsilcileri ve yöneticilerinin rahat yerde çalıştıklarını dile getirenlerin kendileri nerede nasıl ve ne zaman kavramlarına aldırmadan, çalışanları, hak ve hukuka riayet etmeyenleri buradan kınadığımı belirtmek istiyorum. Son olarak sağlık çalışanları için önemli bir sorun olan yemek ücreti uygulaması sorununu Genel Başkanımız Mahmut Kaçar ve yönetimin çabaları doğrultusunda giderilmiştir” dedi.
  Gürbüz, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Tüm sağlık çalışanlarına üye olan ya da olmayan, sendikası ne olursa olsun hizmet edeceğimizi de ayrıca belirtmek istiyorum. Sağlık-Sen hizmet sendikacılığı anlayışı ile tüm üyelerimize ulaşmaya, birleştirici ve bütünleştirici olmaya, ben merkezli değil biz merkezli olarak yolumuza devam edeceğiz”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim