• BIST 106.711
 • Altın 143,557
 • Dolar 3,5567
 • Euro 4,1387

  Rektörden EKODOSD'a ziyaret

  30.01.2009 18:04
  Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, son yıllarda doğa ve çevrenin korunması yönünde yaptığı çalışmalarla dikkatleri çeken Kuşadası Eko Sistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği(EKODOSD)’ne ziyarette bulundu. Aynı zamand
  Rektörden EKODOSDa ziyaret
  Rektörden EKODOSD'a ziyaret Rektörden EKODOSD'a ziyaret Rektörden EKODOSD'a ziyaret

  Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, son yıllarda doğa ve çevrenin korunması yönünde yaptığı çalışmalarla dikkatleri çeken Kuşadası Eko Sistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği(EKODOSD)"ne ziyarette bulundu. Aynı zamanda EKODOSD üyesi de olan Rektör Baydar"a üyeler büyük ilgi gösterdi.
  EKODOSD"u ziyaret edip yönetim kurulu üyeleriyle görüşen ve çalışmalar hakkında EKODOSD Başkanı Bahattin Sürücü"den bilgi alan SDÜ Rektörü Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, “Üyesi bulunduğum, çalışmalarını bültenlerden takip ettiğim ve yaz aylarında bir kısmına katıldığım EKODOSD, yaptığı etkinlikler ve gündeme taşıdığı konularla Kuşadası ve bölge için, önemli işlev üstlenmiştir. Kentlerin gelişiminde, çevrenin temizliğinde, doğanın korunmasında sivil toplum kuruluşlarının öncü rolünün çok önemli olduğunu düşünüyorum. Özellikle EKODOSD"un yaptığı gibi hiç bir menfaat gözetmeden, tüm kişi ve kurumlara eşit mesafede olarak doğal hayatın, çevrenin ve kültürün korunmasına ve tanıtılmasına yönelik sürdürülen çalışmalar, diğer sivil toplum kuruluşlarına da örnek olmalıdır. Süleyman Demirel Üniversitesi olarak EKODOSD"un çalışmalarına, bilimsel anlamda her zaman destek vermeye hazırız” dedi.
  Rektör Baydar"ın Kuşadası"na ve derneği yaptığı ziyaretten büyük mutluluk duyduklarını belirten EKODOSD Başkanı Bahattin Sürücü de, “ Günümüzden 2500 yıl önce, doğa filozoflarını yetiştiren uygarlıkların gelip geçtiği coğrafyamızda, bizlere kalan doğal ve kültürel mirasları korumak için, duyarlı insanlarla birlikte çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Kentimizde ve bölgemiz coğrafyasındaki tüm doğal ve kültürel değerleri, doğa ve çevre bilinci oluşturarak, duyarlılık kazandırmaya çalışmakta, aynı zamanda bilim insanlarıyla birlikte işbirliğine girerek sorunların tespitini yapıp çözüm arayışlarına girmekteyiz. Bilimsel çalışmalar için, en çok yararlandığımız kurum Isparta"da bulunan Süleyman Demirel Üniversitesi"dir” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim