• BIST 107.206
 • Altın 143,369
 • Dolar 3,5533
 • Euro 4,1312

  Recep Taner'den kınama

  28.07.2008 13:07
  MHP'li vekil, İstanbul Güngören'deki terör eylemini kınadı.
  Recep Tanerden kınama
  Recep Taner'den kınama Recep Taner'den kınama Recep Taner'den kınama

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın Milletvekili Recep Taner, İstanbul Güngören"de dün gece meydana gelen ve 17 kişinin hayatını kaybedip, 154 vatandaşın da yaralandığı bombalı terör eylemi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada saldırıyı nefretle kınadığını belirtti.
  Terörün nerden gelirse gelsin, hangi amaca hizmet etmek için olursa olsun Türk Milleti olarak en sert şekilde tepki gösterilmesi gereken bir olgu olduğunu ifade eden Recep Taner “Maalesef son günlerde yaşadığımız gelişmeler ileriye dönük olarak acaba birileri bir oyunun startını mı veriyor düşüncesini aklımıza getiriyor. Çünkü geçmişte de Türkiye bu acı tecrübeyi yaşadı. Güngören"de masum insanlara karşı saldırı siyasi ve ırki manada dünya görüşü ile yapısı ne olduğu düşünülmeden yapılan bir saldırıdır. Terörün ve teröristin benim teröristimse iyi veya yandaş terörist ise farklı şekilde bakılacak bir durumu yoktur. Türkiye"de terörist faaliyetlere destek veren veya terörist faaliyetleri destek verenleri cesaretlendiren kişi ve birimler de durumlarını tekrar bir gözden geçirmelidir” dedi
  Milliyetçi Hareket Partisi olarak Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı işlenen suçlara verilen idam cezasının kaldırılmasına karşı olduklarını vurgulayan Recep Taner “ Çünkü cezaların caydırıcılığı olmalı . 2002 yılında gökkuşağı koalisyonu dediğimiz AK Parti, Doğru Yol Partisi, Anavatan Partisi, Demokratik Sol Parti, Saadet Partisi ve Yeni Türkiye Partisi görüş birliği içerisinde Türkiye"de savaş ve yakın savaş halleri ile terör suçluları dışında idam cezasını kaldırırken, bunun ileride sıkıntı oluşturacağını söylemiş ve karşı duruş göstererek "hayır" demiştik. Cezaların caydırıcılığı muhafaza ediliyor olsaydı bu olaylar yaşanmayabilirdi. Menfur saldırıda hayatını kaybedenlere Allah"tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyorum” diyerek saldırıyı gerçekleştirenlerin bir an önce yakalanıp en ağır şekilde cezalandırılmalarını istedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim