• BIST 106.711
 • Altın 143,532
 • Dolar 3,5567
 • Euro 4,1387

  Proje şampiyonu kızlar

  18.05.2009 18:02
  Nazilli Nahit Menteşe Anadolu Kız Teknik Lisesi, Anadolu Kız Meslek ve Kız Meslek Lisesi öğrencileri Aydın’da düzenlenen proje yarışmalarında ödülleri süpürdü.
  Proje şampiyonu kızlar
  Proje şampiyonu kızlar Proje şampiyonu kızlar Proje şampiyonu kızlar

  Milli Eğitim Bakanlığı"nın Aydın"da gerçekleştirdiği proje tabanlı beceri yarışmasında Nazillili kızlar "Tasarımda Verimlilik" ve "Hasta Banyosu" isimli proje ile Aydın il birincisi oldular. "Yağmur Adam" "Gizli Göz" adlı proje ise Aydın il üçüncüsü oldu.
  Giyim Üretim Teknolojisi alanının hazırlamış olduğu "Hasta Banyosu" adlı proje İzmir"de yapılan bölge finalinde de bölge üçüncüsü oldu. Aynı proje Ankara"da yapılan Türkiye finalinde Ege Bölgesini temsil ederek, alanında Türkiye dördüncüsü olarak mansiyon ödülü aldı.
  Okulda bir toplantı yapan Okul Müdür Baş Yardımcısı Ali Çomruk, dereceye giren öğrencilerini kutlayarak, başarılarının devamını diledi. Çomruk yaptığı açıklamada “Aydın ve Ege Bölgesini en iyi şekilde temsil eden öğrencilerimizi danışman öğretmenimizi en içten dileklerimle kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Okulumuz Toplam Kalite Yönetimi, AB projeleri ve proje yarışmalarında da Nazilli"yi en iyi şekilde temsil etmeye devam edecektir. Nazillimizi gururla ve başarıyla temsil eden tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi tekrar kutluyorum” dedi.
  Projeleri dereceye giren Lisenin Giyim Üretim Teknolojisi 12. sınıf öğrencileri Yeşim Demiral, Sema Değirmenci ve Selin Gönen, Danışman Öğretmenleri Hüsniye Durmuş"a desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim