• BIST 106.711
 • Altın 143,514
 • Dolar 3,5567
 • Euro 4,1387

  Polisten bilgilendirme

  28.07.2009 11:42
  Türkiye’de son zamanlarda artan ‘Hırsızlık, Dolandırıcılık ve Yankesicilik’ olaylarına karşı harekete geçen Aydın Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği; vatandaşları il merkezinin değişik yerlerinde kurulan stantlarda afiş dağıtarak uyarıy
  Polisten bilgilendirme
  Polisten bilgilendirme Polisten bilgilendirme Polisten bilgilendirme

  Aydın Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği'nde görevli polisler ekipleri; halkı tedirgin eden hırsızlık, yankesicilik, dolandırıcılık ve oto hırsızlığı olaylarına karşı bilinçlendirme çalışması başlattı. Bu durumu fırsat bilen art niyetli kişilere karşı halkın güveliğinin sağlaması için bu çalışmayı yürüten güvenlik güçleri, bu durum karşısında değişik yöntemlere başvurarak bunu önlemeye çalışıyor. Aydın'ın değişik yerlerinde, semt pazarlarında ve kentin işlek noktalarında stand açan görevli polisler; broşür dağıtmanın yanında, vatandaşlara asayiş olayları konularında da bilgiler verdi. Vatandaşın huzuru ve güveni için uğraştıklarını belirten polisler, broşürün içeriğinde işyeri hırsızlığı, oto hırsızlığı, kapkaç, yankesicilik ve özellikle küçük yaştaki çocuklar için internet alışkanlıkları ile ilgili önerilerin yer aldığını söylediler.
  Aydın Emniyeti Toplum Destekli Polis Büro Amirliği ekiplerince, kentin değişik noktalarında kurulan stantlarda, toplumu aydınlatma adına “Dolandırıcılık ve Yankesicilik” olaylarına karşı önlemler ve öneriler içerikli broşürler dağıtıldı. Halkın bu aydınlanmasını için dağıtılan broşürlerde, şu uyarılar yapıldı: “İlimizde yaygın olarak, hayır işlemek suretiyle dolandırıcılık olayı meydana gelmektedir. Özellikle sizi tanıdığını söyleyerek yanınıza gelen şahısın, bir yakınının öldüğünü, maddi durumunun çok iyi olduğundan, ölen kişi için hayır dağıtmak istediğini, size nakit para yada yardım paketi vereceğini bahane ederek, okutmak için para istemesi durumunda, şahıslara para vermeyerek olayı 155 telefon aracılığıyla polise bilgi veriniz. Bu şahısların hedefi yaşlı insanlarımızdır. Çevrenize yada ailenizde bulunan yaşlı insanlarımız da bu konuda uyarınız. Toplu taşıma araçlarında, kalabalık yerlerde, hastane kuyruklarında ve asansörde cüzdan ve çantanıza dikkat ediniz. Burada sizi sıkıştırarak cebinizdeki parayı almak isteyen kişiler olabilir”


  Diğer Haberler
  1234567
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim