• BIST 108.392
 • Altın 143,183
 • Dolar 3,5328
 • Euro 4,1224

  Polis adayları Didim'de

  02.07.2008 19:03
  Polis Akademisi öğrencileri Atatürk anıtına çelenk koyarak eğitime başladı.
  Polis adayları Didimde
  Polis adayları Didim'de Polis adayları Didim'de Polis adayları Didim'de

  Didim'e uygulamalı eğitim görmek amacı ile gelen Polis Akademisi öğrencileri Atatürk anıtına çelenk koyarak eğitime başladı. Aydın"ın Didim ilçesine her yıl gelerek uygulamalı eğitim kampına katılan Polis Akademisi öğrencileri Didim Belediye Kültürpark Anıtında çelenk koyarak eğitime başladı.
  Törene Aydın Valisi Mustafa Malay, Polis Akademisi Başkanı Vadi Çiçekli, Kaymakam Ali Katırcı, Belediye Başkanı Mümin Kamacı, Aydın İl Emniyet Müdürü Yılmaz Orhan, Garnizon Komutanı İlker Akın Korkmaz, protokol üyeleri ve davetliler katıldı.
  Açılşıta yaz okulu ile ilgili bilgi veren Polis Akademisi başkanı Vadi Çiçekli eğitim kampında 1. sınıftan 2. sınıfa geçen öğrencilerin fiziksel ve ruhsal açıdan gelişimini sağlamayı hedeflediklerini ve kampın spor ve atış ağırlıklı olduğunu söyledi. Çiçekli “2007 - 2008 Eğitim Öğretim yılı Uygulamalı Eğitim Kampımıza Güvenlik Bilimleri Fakültesi'nden 281, ayrıca Polis Akademisi adına Fakülte ve Yüksek Okulları Şube Müdürlüğü bünyesinde değişik üniversitelerde okuyan 42 öğrenci olmak üzere toplam 323 öğrenci katılmaktadır. Bu öğrencilerin 31'i bayan 292'si erkek öğrencilerden oluşmaktadır. Bununla birlikte Uygulamalı Eğitim Kampımıza kendi istekleri doğrultusunda 4'ü Filistin, 2'si Makedon, 1'i Moğol olmak üzere toplam 7 misafir ülke öğrencisi katılım sağlamıştır” dedi.
  Daha sonra konuşan Aydın Valisi Mustafa Malay, kendisinin de polis teşkilatından geldiğini hatırlatarak "Polis teşkilatımız çağa ayak uydurmakta gecikmemiştir. Teşkilatımızın eğitim seviyesi yükseltilmiştir. Bu yükseliş neticesinde Akademilerimiz yurt dışında ki öğrencilerin tercihi haline gelmiştir. Polislik mesleği toplum huzurunu esas alan bir meslektir. Didim ilçemiz dünyanın en güzel noktaları arasında yer almaktadır. Hem tatil yapacaksınız, hem de uygulamalı eğitim fırsatı bulacaksınız" diyerek öğrencilerin ellerindeki fırsatı iyi değerlendirmelerini istedi. Yapılan konuşmaların ardından tören sona erdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim