• BIST 107.041
 • Altın 142,708
 • Dolar 3,5625
 • Euro 4,1456

  Pamuk makinaları küçülüyor

  31.10.2007 18:40
  Son yıllarda pamuk tarımının vazgeçilmezleri arasına giren pamuk hasat makinelerinin bir yandan teknolojisi gelişiyor, bir yandan da küçülüyor
  Pamuk makinaları küçülüyor
  Pamuk makinaları küçülüyor Pamuk makinaları küçülüyor Pamuk makinaları küçülüyor

  50 yıldır dünyada pamuk toplama makinesi üreten ve hasat makinelerinin teknolojileri konusunda önderlerden olan John Deere; yeni üretimi ile dev hasat makinesini, tarım ekipmanına dönüştürdü. Traktörle çekilebilir olmasının yanında, kendi yürür pamuk toplama makinelerine kıyasla sıra arasını 60 santimetreye düşüren özelliği ile yeni ürün pamuk hasat ekipmanı üreticiden tam not aldı. Kendi yürür pamuk hasat makinelerinde üreticilerin vergiye tabi olması gerekirken, yeni pamuk hasat ekipmanın da vergiye tabi olma zorunluluğu da ortadan kalkıyor. Ayrıca pamuk hasat ekipmanı operatörlük belgesi de istemiyor.
  John Deere yeni üretim makinesini düzenlediği tarla günü ile görücüye çıkardı. Arazide tanıtımı yapılan yeni pamuk toplama ekipmanı beğeni toplarken; sayısı sadece Söke'de 200 adeti bulan pamuk hasat makinelerinden sonra yeni ürünün de Söke Ovası'nda talep görmesi bekleniyor. John Deere Bölge Bayi Ortrak Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Ünsal Aygün; "Dünyada kendisini kanıtlamış firmamız John Deere, üreticiye kolaylık sağlayan çözümler üretmeye devam ediyor. Çekilebilir pamuk hasat ekipmanı üreticilerimizi vergi, operatörlük belgesi gibi konularda büyük kolaylık getiriyor. John Deere yeni ürünü ile yine iddiasını ortaya koymuştur" diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim