• BIST 106.722
 • Altın 143,590
 • Dolar 3,5505
 • Euro 4,1381

  'Pamucak' yıldız olacak

  29.07.2008 15:36
  Aqua Fantasy Oteli’nin Yönetim Kurulu Başkanı Rumi Doğay, turizmde geleceğin yıldızının Kuşadası ile Selçuk arasındaki Pamucak bölgesi olduğunu söyledi.
  Pamucak yıldız olacak
  'Pamucak' yıldız olacak 'Pamucak' yıldız olacak 'Pamucak' yıldız olacak

  Türkiye"nin en büyük yatak kapasitesine sahip turistik tesisi Aqua Fantasy Oteli"nin Yönetim Kurulu Başkanı Rumi Doğay, turizmde geleceğin yıldızının Kuşadası ile Selçuk arasındaki Pamucak bölgesi olduğunu söyledi. Kuşadası ile Selçuk arasındaki Pamucak bölgesinin hızla geliştiğini, bölgedeki otellerde 6 bin 500'ü aşkın yatak kapasitesine ulaşıldığını ve Aqua Fantasy'nin de 3 bin 500 yatağa sahip olduğunu dile getiren Doğay, bölgenin yakın gelecekte Türk turizminin yıldızı olacağını kaydetti.
  Pumacak bölgesinin Efes Antik Kenti'ne, Meryemana Evi'ne, Kuşadası'na ve İzmir"e yakınlığının büyük önem taşıdığını kaydeden Rumi Doğay, 14 kilometrelik plajı, yatırıma uygun alanları ile kültür, inanç ve tatil turizmine çok uygun olduğunu vurguladı. Kuşadası'nda yapımı süren Avrupa"nın en büyük kongre merkezinin kongre turizminde de iddiasını artıracağını vurgulayan Doğay, “ Ayrıca, Avrupa'daki futbol kulüplerini bölgeye çekebilmek amacıyla Selçuk Belediyesi ile birlikte futbol sahası yatırımlarına başladık. Bölgede ayrıca 5 adet golf sahası yapılacak. Bölgede diğer gruplar da yatırım planlarını hayata geçirme kararı aldı. Biz de yakın dönemde yeni yatak kapasitelerini hizmete sokmayı planlıyoruz. Antalya bölgesindeki Belek bizim için güzel bir örnek oldu.”
  Bu arada, bölgenin geçmişte yaşadığı sıkıntılı dönemler sonrası birlikte hareket etmeyi öğrendiğini kaydeden Doğay, İzmir, Selçuk, Çeşme ve Kuşadası'ndaki turizmcilerin bir araya gelerek oluşturduğu Destination İzmir grubunun bölgeye dinamizm getirdiğine dikkat çekti. Geçmişte tesislerin güçleri oranında ancak 2-3 fuara katılabildiğini, geçen yıl ise grubun gücüyle Avrupa'daki 11 fuarda kendilerini gösterdiklerini ifade eden Doğay, dünya
  turizminde kalıcı bir marka yaratmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.Bölgedeki otellere Avrupa ülkelerinden gelen turist sayısı yüzde 20 oranında artarken, Rusya"dan beklenen artışın yüzde 40'ları bulduğunu belirten Doğay, Rusya"da bu yıl 3 milyona yakın yeni pasaport verildiğini, bu pazardan en büyük payı da Türkiye'nin aldığını kaydetti. Doğay, bu yıl Romanya, Bulgaristan ve İran gibi ülkelerden de büyük ilgi gördüklerini ifade etti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim