• BIST 107.700
 • Altın 143,977
 • Dolar 3,5286
 • Euro 4,1426

  'Özürlü hakları'

  28.11.2008 13:29
  Aydın İl Sağlık Müdürü Dr Hüsnü Tırpancı yaklaşan 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü sebebi ile yaptığı açıklamada özürlülerin toplumsal yaşamda önemli fırsat eşitsizlikleri ile karşılaştığının altını çizdi.
  Özürlü hakları
  'Özürlü hakları' 'Özürlü hakları' 'Özürlü hakları'
  Özürlülerle ilgili politikaların sadece insani haklarını ve sosyal güvencelerini sağlamakla sınırlı olmayıp, aynı zamanda özgürlüğe neden olan etmenlerin çözümünü de kapsaması gerektiğini ifade eden Aydın İl Sağlık Müdürü Hüsnü Tırpancı “Aydın Sağlık Müdürlüğü olarak konuya hassas yaklaşmaktayız. Konuya ilişkin sağlık kurum ve kuruluşlarımızda uygulamak üzere bazı politikalar geliştirmiş bulunulmaktadır. Özürlü vatandaşımız sağlık kurulu raporu almak için hastaneye başvurduğunda hiçbir şekilde ücret talep edilmemektedir. Tüm hastane ve sağlık merkezlerimizde özürlülere öncelik tanınacağına dair uyarı yazıları asılmıştır. Sağlık hizmetlerinin verildiği mekanlarda merdiven, asansör ve tuvalet gibi gerekli düzenlemeler yapılmıştır. Özürlülüğün önlenmesi konusunda da doğum öncesi gebe takipleri ve sağlık taramaları düzenli olarak yürütülmektedir. Sağlık güvencisi olmayan ve muhtaç durumdaki özürlü kişilerin yeşil kart edinmeleri hususunda öncelik ve kolaylık sağlanmaktadır” dedi.
  Aydın İl Sağlık Müdürü Hüsnü Tırpancı Aydın İl Sağlık Müdürlüğü olarak temel politikalarının öncelikle sağlıklı toplum oluşturmak ve vatandaşların sağlık kurumlarından daha iyi sağlık hizmeti almaları olduğunu sözlerine ekledi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim