• BIST 106.843
 • Altın 142,669
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  Öztürk'ten CHP'ye eleştiri

  28.08.2009 17:15
  AK Parti Didim İl Genel Meclis Üyesi Abdürrahim Öztürk, partisinin ilçe teşkilatınca düzenlenen basın toplantısında Bakan ve Başbakan’ın gelişi sonrası yapılan açıklamalarla ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
  Öztürkten CHPye eleştiri
  Öztürk'ten CHP'ye eleştiri Öztürk'ten CHP'ye eleştiri Öztürk'ten CHP'ye eleştiri

  AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Abdürrahim Öztürk konuşmasına “Yat Limanı, dönemin Belediye Başkan Ünal Boztürk zamanın da ihale edilen bir konu. Bu liman 10 yıl boyunca 18. madde ve vatandaşların şikayetlerinden dolayı yapılmadı. Yat limanı başlarken Sayın Koç Turizm Bakanıydı ve o dönemde ben ilçe Başkanı olarak dönemin İl Başkanı Mehmet Erdem ve Vekilimiz Ahmet Ertürk Bey"le Bakan Koç"un yanına gittik. Bakanımız, Ferit Bey ile telefon görüşmesi yaptı. Ferit Bey"de ekibiyle gelerek kendisine bilgi vereceğini söyledi. Biz oradan döndük ve Sayın Bakan Ferit Bey ile görüştü. Doğuş grubunun talepleri vardı. Neydi bunlar, vergilerin yüksek oluşu ve kar paylarının düşük olması. Biz bu konuyla ilgili Maliye Bakanımızla görüştük ve sorunu çözdük, ama bu bile 1 yıl sürdü. Bu konuda ne Belediye Başkanı ne de CHP ile ilgili yapılan bir şey yok. Bunlar sadece yer tahsisi konusunda yaptıkları çalışmaları var. Sanki bunlar yapmış gibi açıklamalarda bulunuyor” dedi.
  “KISKANÇLIĞA GEREK YOK”
  Kültür Bakanı Günay"ın Didim"e gelişi konusunda da açıklamalarda bulunan Öztürk “Bakanın Didim"e gelişi de Ticaret Odasının çalışmasıyla başladı. "Ankara"ya gidelim yollarımızı ve havaalanı yoluyla ilgili talepleri dile getirelim" dediler. Beni de davet ettiler ve hiç bir parti ayrımı yapmaksızın tüm vekilleri ziyaret ettik. Sayın Turizm Bakanına yol ve tahsislerle ilgili konuları görüştük ve bilgiler verdik. Sayın bakan geliş sözü verdi ama tarih vermedi. 3 ay tarih almaya çalıştık. Sayın Bakan Didim"e geldi sorunları dinledi. Ticaret Odası bundan önce rapor hazırlamış Sayın Vekilimize ve bana teşekkür etmişler, biz teşekkür edin mi dedik? Nedir yani bu kıskançlık. Aynı ziyarette karayolları Genel Müdürünü ziyaret ettik ve bu konuları dile getirdik. Orada yolla ilgili sorunları aktardık. Sayın Genel Müdür de bu sorunla ilgilendi. Başbakanımız geldiğinde Karayolları Genel Müdürüyle görüşüp yine dile getirdik” dedi.
  Didim İl Genel Meclisi Üyesi Abdürrahim Öztürk, açıklamalarının devamında, TOKİ"nin Didim"e turizm tesisi kazandırmasından yana olduklarını da söyledi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim