• BIST 107.041
 • Altın 142,708
 • Dolar 3,5625
 • Euro 4,1456

  Öztürk'den sınav açıklaması

  18.02.2009 13:50
  Aydın Tarım İl Müdürü Sadettin Öztürk yaptığı açıklama ile “Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancılık İzin Belgisi” sınavının 26 Nisan 2009 tarihinde saat 10:00’da Ankara’da yapılacağını belirtti.
  Öztürkden sınav açıklaması
  Öztürk'den sınav açıklaması Öztürk'den sınav açıklaması Öztürk'den sınav açıklaması

  Konu ile ilgili bilgiler veren Aydın Tarım İl Müdürü Sadettin Öztürk “Milli Eğitim Bakanlığı ve ÖSYM tarafından yılda bir kez yapılacak olan sınavda 100 tam puan üzerinden 80 ve üzeri puan almak gerekiyor. Sınava girecek olar adaylar 12 Mart 2009 tarihinde mesai bitimine kadar şahsen Tarım İl Müdürlüğümüze başvurmalılar. Başvurusu kabul edilen adaylar 80 YTL sınav ücretini Ziraat, Vakıf ve Halk Bankalarının belirtilen hesaplarına 6 ile 10 Nisan tarihleri arasında yatırmalılar. Sınav ücretini yatıran her aday aynı tarihler arasında www.meb.gov.tr internet adresinden sınav başvurusunu yapacak. Sınava başvuranlar arasında sınav öncesinde ve sınav anında herhangi bir özür durumu varsa en geç 12 Mart 2009 tarihine kadar İl Müdürlüğümüze resmi raporları ile bildirmeleri gerekmektedir” dedi.
  Adayların sınava girecekleri yerleri ve sınavın yapılacağı bina ve salonları belirten listelerin söz konusu internet adresinde duyurulacağını vurgulayan Sadettin Öztürk “Sınav giriş belgesini www.meb.gov.tr adresinden alan adaylar 13 ile 17 Nisan tarihleri arasında Aydın İl Tarım Müdürlüğümüze başvurarak söz konusu sınav giriş belgesine adayın fotoğrafı yapıştırılarak onaylanıp adaya teslim edilecektir. Adaylar sınava irerken fotoğraflı sınava giriş belgesi ve özel kimlik belgelerinden herhangi birini yanlarında bulundurmalılar. Fotoğraflı sınav giriş belgesi ile öze kimlik belgesi bulunmayan adaylar kesinlikle sınava alınmayacak. Adaylar sınav sorularına ve uygulamalarına itirazlarını, soru ve cevap anahtarını söz konusu internet adresinde yayınlandıktan en geç 3 işgünü, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise sonuçların duyurulmasından en geç 10 gün içerisinde Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğüne yapacaklar. Adayların itiraz başvurularını Eğitim Teknoloji Genel Müdürlüğünün T.C. Ziraat Bankası Beşevler-Ankara şubesindeki 54952185001 nolu hesabına 10 TL itiraz ücreti yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir. Banka dekontu, kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçeler, faksla yapılan ve süresi geçen itirazlar dikkate alınmayacak. Sınav sonu ve cevap anahtarı 28 Nisan tarihinde, sınav sonuçları ise 20 Mayıs tarihinde www.kkgm,gov.tr veya www.meb.gov.tr internet adresinde yayınlanacaktır” ifadelerini kullandı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim