• BIST 107.840
 • Altın 143,621
 • Dolar 3,5343
 • Euro 4,1419

  Özmeriç'ten değerlendirme

  05.03.2009 10:21
  Aydın Şoförler, Otomobilciler, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Semih Özmeriç, Aydın’da ekonomik faaliyetlerin can simidinin turizm olduğunu belirtti.
  Özmeriçten değerlendirme
  Özmeriç'ten değerlendirme Özmeriç'ten değerlendirme Özmeriç'ten değerlendirme

  Aydın"da faaliyet gösteren küçük esnafların ekonomik kriz ortamında sadece günü kurtarmanın hedefinde olduklarını ifade eden Kooperatif Başkanı Semih Özmeriç, küçük esnafın Bağ-Kur ve vergi borcu olmadan geçirdiği günü kazançlı saydığını söyledi. Küçük esnafın büyük bir bölümünün de borçlu olarak hayatını sürdürmekte olduğuna işaret eden Özmeriç, “Ülkemizin, dolayısıyla ilimizin de en büyük sorunu işsizliktir. Bu sorunun çözümü için ayağı yere basan projeler üretilmelidir. İşsizlikle mücadele etmenin en kolay yolu, küçük esnaf ve sanatkarı desteklemekten geçer. Gerek merkezi hükümet gerekse yerel yönetimler katma değer oluşturacak projeler üretmeli ve bu projelerinde kendi yörelerindeki insanlara sürekli olarak istihdam sağlayacak projelere öncelik vermelidir. Bu projeler Aydın ilini temsil eden iktidar yada muhalefette bulunan seçilmişler tarafından hep birlikte desteklenmelidir” dedi.
  Aydın"ın iklim koşulları, tarihi ve kültürel mirasının zenginliği ve diğer turistik yerlere yakınlığı bakımından bacasız sanayi olarak nitelendirilen turizm yatırımları için büyük bir potansiyele sahip olduğunun altını çizen Özmeriç, “Sadece kent merkezine yakın olan Tralleis Antik Kenti"nin ivedilikle ziyarete açılması dahi Aydın"da faaliyet gösteren esnafın, çiftinin, işçinin ve tüccarın kalkınmasında çok önemli rol oynayacak ve ilimiz ekonomisine oldukça önemli miktarda katma değer sağlayacaktır. Kentimizde çok geç kalınmış olan turizm yatırımlarının gerçekleştirilmesiyle Aydın"ın geleceğine yatırım yapılmış olacak ve çocuklarımıza çok önemli bir miras bırakılacaktır” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim