• BIST 107.428
 • Altın 143,345
 • Dolar 3,5580
 • Euro 4,1471

  Özmen'den meclise tepki

  22.01.2009 11:20
  SP İl Başkanı Özmen'den Belediye Meclisine tepki.
  Özmenden meclise tepki
  Özmen'den meclise tepki Özmen'den meclise tepki Özmen'den meclise tepki

  Saadet Partisi (SP) Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, 29 Mart yerel seçimleri öncesinde Aydın"daki belediye başkan adayları arasında çeşitli anlaşmazlıkların yaşandığına işaret ederek, “Belediye başkanı ve belediye meclis üyeleri arasında yaşanan anlaşmazlıklar Aydın"a hizmet yapılmasını engellemiştir” dedi.
  2004 yılı seçimlerinin ardından Aydın"da büyük bir halk desteği alan belediye meclisinin oluştuğunu anımsatan SP İl Başkanı Ömer Özmen, ilk başta uyumlu bir çalışma içerisinde olan belediye başkanı ve belediye meclis üyeleri arasında zamanla çeşitli anlaşmazlıkların ortaya çıktığını iddia etti. Bu anlaşmazlıkların belli bir zaman sonra belediye başkanı ile meclis üyelerinin birbirlerine muhalif olması şekline dönüştüğünü ileri süren Özmen, “Özellikle son bir yıldır da belediye meclisi toplantıları hizmetin değil, rekabetin konuşulduğu ve üyelerin kendilerini belediye başkan adaylığına hazırladığı bir yer olmaktan öteye gidememiştir. Ortak akıl ile hizmet üreteceklerini iddia edenler maalesef Aydın"ın 5 yılını kaybetmesine sebep olmuşlardır. Hatta bazı belediye meclis üyelerinin toplantıya gelmemelerine mazeret olarak "Belediye Meclisinde çok kavga olduğunu" göstermelerine bile şahit olduk bu dönemde. Bu dönemde maalesef Aydın"ın ticareti iki tane yabancı yatırımcıya teslim edildi. Bu iki yatırım ile Aydın"da 3 bin 500 kişinin istihdam edildiği konusunda meydanlarda nutuk çekenlere şunu sormak istiyoruz. Belki 3 bin 500 kişi istihdam edilmiş olabilir fakat Aydın"da kaç kişi işinden oldu? Kaç esnaf siftah yapmadan dükkanını kapattı? Şimdi aynı ortak aklın mensuplarının tekrar Aydın"da meydanlara çıkıp içi boş vaatler yarışında bulunmalarını da halkımız ile birlikte biz de dikkatle izliyoruz” diye konuştu.
  Belediye başkan adaylığı için ismi geçen bazı adayların başkan olabilmek için aday olmadıkları parti kalmadığını savunan Özmen, “Bir önceki dönem merkez soldan aday olanlar bugün gayet normalmiş gibi sağ partilerden aday olabiliyorlar. Biz buradan tüm partilere sormak istiyoruz, içinizde gerçekten layıkıyla belediye başkanlığı yapabilecek arkadaşlarınız yok mu da Aydın"ı geçen seçimde olduğu gibi yine iki isme mahkum ediyorsunuz? Aydın iki isme mahkum olacak kadar küçük değildir. Başkanlık için her seçimde başka partilerden aday olanları Aydın halkı bu seçimde affetmeyecektir. Biz buna inanıyoruz. Bunların Aydın"a vereceği hiçbir şey kalmamıştır, her seferinde boş vaatler ile sizi aldatıp oylarınızı alıp götürüyorlar,sonra da sizi unutuyorlar. Eğer bir 5 yılınızı daha kaybetmek istiyorsanız ve gerçekten hizmet istiyorsanız bu sefer ilk kez Aydın"da bir Milli Görüş partisine belediyeyi teslim edin”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim