• BIST 107.041
 • Altın 143,530
 • Dolar 3,5635
 • Euro 4,1526

  Özekmekçi'ye tam destek

  05.01.2009 14:00
  Önümüzdeki yerel seçimlerde yeniden aday olduğunu açıklayan Söke Belediye Başkanı Başkan Adayı olan Necdet Özekmekçi’ye Aydınlı makine mühendisi meslektaşlarından tam destek geldi.
  Özekmekçiye tam destek
  Özekmekçi'ye tam destek Özekmekçi'ye tam destek Özekmekçi'ye tam destek

  Türkiye Makine Mühendisleri Odaları Birliği (TMMOB) Aydın İl Temsilciliği"nden, Söke"nin Makine Mühendisi Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi"ye tam destek geldi. TMMOB Aydın İl Yönetim Kurulu Başkanı Metin Albeyoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Dönmez, Fikri Aydın, Yavuz Çelik ve Semih Gölcük ile Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi"yi makamında ziyaret etti.
  Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanlığı"na yeniden aday olduğunu açıklayan Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi"ye "hayırlı olsun" diyen Aydın TMMOB Başkanı metin Albeyoğlu; Belediye Başkanlarının mühendis veya mühendisçe düşünen kişilerden olması gerektiğini ifade etti. Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi"nin odalarının üyesi ve kendilerinden biri olduğunu hatırlatan Metin Albeyoğlu; “Söke"ye gelecek için ciddi hizmet ve yatırımlar bırakan Necdet Özekmekçi"nin yanındayız. Odamıza ihtiyaç duyulduğu anda kendisiyle gerekirse mahalle mahalle çalışmaktan zevk ve onur duyarız. Başarısı için elimizden gelen her türlü desteği vermeye de hazırız” dedi.
  30-31 Ocak tarihlerinde Aydın ilini kapsayan ve TMMOB ile 14 meslek örgütü tarafından organize edilen “Kent sempozyumu” gerçekleştireceklerini belirten Aydın TMMOB Başkanı Metin Albeyoğlu; “Belediye Başkanlarımız bu sempozyumun davetlileri olacak. Sempozyumda ilimiz ve kentlerimizin eksiklikleri, beklentileri ve yapılanları gibi konularda sonuçların çıkacağını umut ediyoruz. Sempozyumdan çıkan sonuçları kitapçık haline getirip, Belediye Başkanlarımız ile paylaşacağız. Sempozyum sonuçlarının Aydın ve ilçelerinin gelişmesi için önemli ipuçları barındıracağına ve gelecek için ışık tutacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.
  Hizmet dönemi içinde özellikle Nazım İmar Planı ile Söke ve çevresindeki Kuşadası ve Didim gibi yerleşim yerlerinin yapısını da göz önünde bulundurduklarını, 50 yıılık geleceği planladıklarını ifade eden Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi; “planlarımızda sadece Söke değil bölgenin tarım, turizm ve ticaret alanlarında planlamalar yaptık. Üniversite, golf, hava alanı, organize sera alanı bunlardan bazıları. Çevrenin hareketliğini göz önünde tutarak bizim planladığımız Nazım İmar Planları, Çevre Bakanlığı"nın planlarına da olduğu gibi işlendi. Bu konuda ve diğer çalışmalarımızı ihtiyaç duyulursa sempozyumda arkadaşlarımız ile paylaşmaya hazırız” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim