• BIST 107.206
 • Altın 143,369
 • Dolar 3,5533
 • Euro 4,1312

  OSB'de altyapı çalışması

  12.07.2008 09:47
  Nazilli Organize Sanayi Bölgesi’nin alt yapı çalışmaları aralıksız olarak devam ediliyor.
  OSBde altyapı çalışması
  OSB'de altyapı çalışması OSB'de altyapı çalışması OSB'de altyapı çalışması

  Nazilli Organize Sanayi Bölgesi"nin (OSB) alt yapı çalışmaları aralıksız olarak devam ediliyor. Nazilli OSB"ne enerji ve su götürecek olan yer altı boru hattı döşeme çalışmalarının en önemli aşaması tamamlanma aşamasına gelindi. Demir ve karayolu altından geçecek olan boru hattı döşemesi yapılıyor. Nazilli OSB"ye 31,5 kilowatt enerji nakil hattı sağlamak amacıyla 11 kilometre sürecek olan boru döşeme çalışmalarını Belediye Başkanı Aytekin Kaplan, yerinde inceledi. Uğur Grubu Genel Koordinatörü Gültekin Kılınç ile birlikte bölgede incelemelerde bulunan Başkan Kaplan, OSB Sorumlu Müdürü Yaşar Barış"dan çalışmalar hakkında geniş bilgi aldı.
  Devam eden çalışmalar hakkında bilgiler veren Nazilli OSB Müdürü Yaşar Barış; “Nazilli OSB Yüksek Gerilim Enerji Hattı için TEDAŞ besleme giriş noktası olan ana trafodan bölgeye 31,5 kilowatt enerji nakit hattı sağlayacak kablolarının geçeceği boruların yer altına döşenmesi işlemine başlandı. Demir ve karayolunun 4 metre 25 santimetre altından 600 milimetrelik çelik boru yan çakmalarının yapımına başlanmıştır. Bu döşenen borular OSB içerisine kurulacak olan ana dağıtım merkezine kadar gelecek. Ana dağıtım merkezinde yapılacak olan 7 adet trafo ile sanayi parsellerine elektrik dağıtımı yapılacak. Ayrıca elektrik boruların yanı sıra 225 milimetre içme suyu borusu yan çakma çalışmaları da yapılmakta” dedi.
  Türkiye"de şanslı OSB"lerden biri konumunda olan Nazilli OSB"nin kendi enerjisini kendisinin üretecek olması nedeniyle sanayicinin elektriği yüzde 15 daha ucuza kullanacağını ifade eden Başkan Kaplan da, “Sanayicimizin bir an önce üretime geçmesi açısından büyük önem arz eden elektrik ve su altyapısı çalışmalarımız bütün hızıyla sürüyor. En önemli aşama olan DDY ve Karayolu engelini aşmak üzereyiz. Bunun ardından 11 kilometrelik boru hattımız tamamlanarak OSB"nin önemli bir sorunu çözülmüş olacak” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim