• BIST 106.711
 • Altın 143,514
 • Dolar 3,5567
 • Euro 4,1387

  Ortekin'in yeni hedefleri neler?

  16.02.2009 10:26
  Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin, belediye yönetimi olarak yeni dönem olan 2009-2013 yılları arası büyük hedefler belirlediklerini ifade ederek, “Amacımız bu dönem geliştirilmiş bu alt yapı üzerinde sağlıkla yaşanabilen ender dünya kentlerinden biri
  Ortekinin yeni hedefleri neler?
  Ortekin'in yeni hedefleri neler? Ortekin'in yeni hedefleri neler? Ortekin'in yeni hedefleri neler?

  “Dünya Sağlık Örgütü Sağlıklı Şehirler Projesi” kapsamında dördüncü faz döneminde 2005-2008 yılları arasında Aydın"da Şehir Sağlığı Planını eksiksiz olarak uyguladıklarını açıklayan Başkan İlhami Ortkin, bu sayede kent merkezinde fiziksel ve sosyal gelişimi ölçülebilir mükemmele yakın en iyi seviyelere ulaştırdıklarını iddia etti. Hedeflerini yeni dönemde 2009-2013 yılları arasında da sürdürmek istediklerini belirten Ortkin, “Amacımız bu dönem geliştirilmiş bu alt yapı üzerinde sağlıkla yaşanabilen ender dünya kentlerinden biri olmakla ulaştığımız bu noktadan daha üst seviyelere çıkmaktır. Bu dönem bizim için; şu ana kadar amiyane tabirle atbaşı götürdüğümüz demografik, sosyal ve ekonomik dönüşümü yine aynı anda, aynı hızla daha kaliteli bir biçimde gerçekleştirmek için çalışacağımız bir yeni iddialı dönem olacaktır. Bu anlamda en büyük güvencimiz Aydın"da bulunan resmi-sivil tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte tesis ettiğimiz sosyal uzlaşı ve Aydınlılarda en üst seviyelere çıktığını bildiğimiz katılımcılık ve paylaşımcılıkla beslenen Aydınlık bilincidir” diye konuştu.
  Dünya ve Türkiye gerçeklerini yadsımadan, olasılık ihtimali düşük, uç-uçuk ve hayali projeleri asla tercih etmediklerine değinen Başkan Ortekin, “Bu güne kadar olduğu gibi bundan böyle de şehir ve yerel yönetim kaynaklarını etkin verimli kullanarak, şeffaf-denetlenebilir uygulamalarla ve asla yasa dışına çıkmadan yapacağımız hizmetlere yönelmek olacaktır. "Ben yaptım oldu" yerine yine "Biz-birlikte yaptık" diyeceğimiz uygulamalarımızın sosyal yarar ölçüleri en üst seviyelerde olacaktır. Aydın"da husule getirdiğimiz karşılıklı güven temelli paylaşım ortamında; güven unsuru en küçük bir biçimde zarar görmemesi adına özel korumamız altına alınmıştır” şeklinde konuştu.
  Başarının temel şartının güven olduğunu bildiğinin altını çizen Ortekin, şunları söyledi: “Dolayısıyla biz Aydın"da yaşayan herkese çok güveniyoruz. Anayasal haklarını yine Anayasa ve kanunlar çerçevesinde halkımız yararına iyi şeyler yapmak-üretmek adına kullanan sivil toplum kuruluşlarının; geneli ilgilendiren kararların alınması sürecinde görüş ve düşüncelerine verdiğimiz önem malumunuzdur. Yine yeni dönemde sivil toplum kuruluşların ortağımız-paydaşımız ve dayanağımız olacağını da biliyoruz”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim