• BIST 106.843
 • Altın 142,669
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  Ortekin'e büyük destek

  04.03.2009 13:37
  Yerel seçimlere sayılı günler kalan seçim çalışmalarına hız veren Aydın Belediye Başkanı ve DP Aydın Belediye Başkan adayı İlhami Ortekin, Kemer Mahallesi sakinleriyle buluştu.
  Ortekine büyük destek
  Ortekin'e büyük destek Ortekin'e büyük destek Ortekin'e büyük destek

  HABERİN VİDEOSUNU İZLEYİN!

  Kemer Meydanı"nda büyük bir kalabalığa seslenen Başkan Ortekin, projelerinin devamı için destek istedi.
  Hakkında ortaya atılan iddiaların gerçekle alakası olmadığı beyan eden Başkan Ortekin, geçen dönemde olduğu gibi gelecek dönemde de Aydın"ın vatandaşlar ile birlikte yönetmeye devam edeceğini söyledi. Rakiplerinin işsizlik ile ilgili açıklamalarına da değinen Ortekin, “Siz bu halkı saf mı zannediyorsunuz? Önce iş yerlerinizden işçi çıkartın, sonra istihdam oluşturacağız deyin. Halkı seviyorsanız, adınız Halk Partisiyse, belediyelerin çocuklarımıza verdiği bursları niye kestirdiniz? Sizin yüzünüzden çocuklarımız burs alamıyor, pırıl pırıl vatan evlatları okuyamıyor. Bir de halktan yana geçinip, belediyeyi yönetmeye talip oluyorsunuz. Öyle yağma yok” dedi.
  Rakiplerinden Hüseyin Aksu"yu fazla muhatap almadığı kaydeden Ortekin, “Durmuş durmuş 9 yıl sonra Aydın sevdası tutuşmuş. Sanki onca yıl boyunca halka zulüm yapan kendisi değil. Sonra çıkıyor kendi televizyonunda diyor ki; "Halka çok eziyet ettim. Bundan sonra namuslu ve dürüst bir vatandaş olacağım. Daha önce neydin be hemşerim? Siz hepiniz halkı değil, kasanızı düşünüyorsunuz. Kasanız boşaldı da ondan mı geri geliyorsunuz?” diye konuştu.
  Yerel seçimlerdeki rakiplerinin seçim beyannamelerini açıklamakta güçlük çektiklerini ileri süren Başkan Ortekin, şöyle konuştu: “Yok ki neyi versinler. O iş adam işi. Hepsi Aydın"la uzaktan yakından alakası olmayan isimler. Bunların dünyasında rant, bizim dünyamızda halk var. Aydın"ın çok farklı bir Aydın olduğunu görüyorlar. Bir dönem sonra, Aydın"ın, böyle bir tane daha bir Aydın olacağını çok iyi biliyorlar. Buna rağmen Aydın"ı, sahte, telemsiz projelerle kandırmaya kalkışıyorlar. Oysa bizim ilkemiz tektir. Halka yalan söylenmez. Kefilimiz, desteğimiz halk, yardımcımız Yüce Allah"tır. İster televizyon, ister gazete, ister Atatürk Meydanı. Siz belgeyle gelmeyin. Belgeyle konuşmayın. Dilediğinizi söyleyin. Ama ben sadece belgelerle konuşacağım”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim