• BIST 108.526
 • Altın 143,366
 • Dolar 3,5307
 • Euro 4,1412

  Ortekin'den Polat'a cevap

  16.09.2008 13:37
  Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin, Demokrat Parti (DP) Aydın İl Başkanı Engin Polat tarafından sarf edilen, “Yerel seçimler öncesi Aydın merkezde adaylık konusunda hem İlhami Ortekin ile hem de Hüseyin Aksu ile görüşüyoruz” sözleri ile Cumhuriyet Halk
  Ortekinden Polata cevap
  Ortekin'den Polat'a cevap Ortekin'den Polat'a cevap Ortekin'den Polat'a cevap

  Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin, Demokrat Parti (DP) Aydın İl Başkanı Engin Polat tarafından sarf edilen, “Yerel seçimler öncesi Aydın merkezde adaylık konusunda hem İlhami Ortekin ile hem de Hüseyin Aksu ile görüşüyoruz” sözleri ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile dirsek teması içerisinde olduğu iddialarını değerlendirdi.
  DP İl başkanı Engin Polat"ın İlhami Ortekin ve Hüseyin Aksu ile görüşmelerimiz sürüyor sözlerinin doğru olmadığını belirten Belediye Başkanı İlhami Ortekin, “DP İl Başkanı Engin Polat"ı çok severim ama adaylık anlamında DP"ye katılmak için görüşmemiz olmadı. Dostane görüşmelerimiz elbette oluyor ama bahsedilen konuyu kapsamıyor. Bir başka önemli noktada ben ve Hüseyin Aksu birbirimizin muadili olamayız. Hüseyin Aksu ile görüşüyorsanız benle görüşemezsiniz” dedi.
  Sözlerinin Hüseyin Aksu"ya karşı bir kin olarak algılanmaması gerektiğini ifade eden İlhami Ortekin, “Asla bir kinimin olması söz konusu değil ve kendisini severim. Hüseyin Aksu hangi partiden aday olur veya olmaz ama bir soruyu da sormadan edemiyorum. Aydın"a vereceğiniz bir şeyler vardı da 9 yıl boyunca neden vermediz” diye konuştu.
  CHP"ye katılacağı, CHP"nin Aydın Belediye Başkanı olacağı ve CHP ile İlhami Ortekin arasındaki köprü görevini CHP Aydın Milletvekil Özlem Çerçioğlu"nun yaptığı söylemlerini de değerlendiren Başkan Ortekin, şunları söyledi: “Böyle durumlarda birilerinin katalizör görevi yapması elbette önemli ama benin için ne pahasına olsun diye kendi adıma bir sıkıntım yok. Ben Özlem Çerçioğlu"nun da, CHP Aydın İl Başkanı Tunç Aytur"un, CHP Aydın Milletvekili Fatih Atay ve teşkilattaki bir çok ismin bana karşı pozitif olduklarına inanıyorum. İlhami Ortekin CHP"de olur veya olmaz ama İlhami Ortekin CHP"ye giremez diyen dostlara da şunu söylemek isterim daha kendileri dünyada yokken ben CHP"de siyaset yapıyordum. Önemli nokta partinin genel başkanından, İl Başkanına, Merkez İlçe Başkanına kadar beni istemeleri ve yerel seçimlere tam destekle gidebilmektir. Aydın için kan kaybına tahammülümüz yok”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim