• BIST 106.711
 • Altın 143,532
 • Dolar 3,5567
 • Euro 4,1387

  Ortekin'den 7 Eylül mesajı

  05.09.2008 16:05
  Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin yayınladığı mesaj ile Aydın’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 86’ıncı yıl dönümünü kutladı.
  Ortekinden 7 Eylül mesajı
  Ortekin'den 7 Eylül mesajı Ortekin'den 7 Eylül mesajı Ortekin'den 7 Eylül mesajı

  Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin yayınladığı mesaj ile Aydın"ın düşman işgalinden kurtuluşunun 86"ıncı yıl dönümünü kutladı. Çeşitli devletlerce işgal edilen yurdun savunmasında ve kurtuluşunda ilk halk kurtuluş hareketinin başladığı illerden olan Aydın"ın çok büyük önem taşıdığına işaret eden Başkan Ortekin, “Tüm yokluklara karşın vatan sevgisi, iman ve inanç ile yapılan bu savunmada; kadın-erkek, yaşlı-genç, çoluk-çocuk dünyadaki tüm mazlum milletlere örnek olmuş bir büyük özgürlük mücadelesi vermişlerdir” dedi.
  Vatan için canını hiçe sayan, kanlarını akıtarak şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşmış atalarımızın sayesinde bugün hür ve özgür olarak yaşadığımıza işaret eden Belediye Başkanı İlhami Ortekin, “Binlerce inanmış, yiğit isimsiz kahraman, Yörük Ali Efe, Demirci Mehmet Efe, Mestan Efe, Çete Ayşe bu tarifi imkansız mücadeleyi verirlerken sadece o kötü günleri değil ,bugünleri de, yarınlarımızı da kurtarmışlardır. Attıkları her mermi, her nara; onların kan ve can pahasına kurdukları Cumhuriyetimizin ilelebet yaşatılması için bize ve gelecek nesillere bitimsiz güç kaynağı olmuştur. Bu halk mücadelesi ile ulaşılan cumhuriyet; korumak ve kollamak zorunda olduğumuz onurumuz, gururumuz ve namusumuzdur. Cumhuriyetin;Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savurucuları ve koruyucuları olarak; aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz” diye konuştu.
  Türk ulusunun hamurunun vatan aşkı ve bağımsızlık tutkusuyla mayalandığını ve hiçbir güç karşısında boyun eğmeyeceğini bilen Atatürk"ün halkıyla, ordusuyla dünya savaş tarihine altın harflerle geçecek dünyadaki tüm mazlumlara örnek olacak şanlı bir zafer elde ettiğine değinen Başkan Ortekin, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Vatansever her Türk"ün güçlü bir inançla benimsediği "Atatürkçü Düşünce Sistemi" Türkiye Cumhuriyeti'nin ulus devlet, üniter devlet ve laik devlet yapısının en büyük güvencesidir. Ve halkımız yaşlısı-genci, kadını-erkeği en zor şartlar altında dahi örgütlenerek yurdunu ve ulusunu düşman istilasından kurtardığı gibi, bugün de aynı azim ve kararlılıktadır. Vatandaşlarımızdaki bu kararlılık Türkiye Cumhuriyeti'nin temel niteliklerini aşındırma, ulusal birlik ve beraberliğimizi bozma yönündeki tüm girişimleri yok etmeye muktedirdir. Bugün dünden daha fazla ilke ve inkılâplarına sahip çıkmak zorunda olduğumuz, genç Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk"ü de bugün bu vesile ile hasret, rahmet ve saygıyla anıyorum”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim