• BIST 107.324
 • Altın 142,760
 • Dolar 3,5643
 • Euro 4,1426

  Ortekin CHP'yi ikiye böldü

  23.09.2008 07:08
  CHP Merkez İlçe Başkanı Barkan Kalınomuz istifa edebilir.
  Ortekin CHPyi ikiye böldü
  Ortekin CHP'yi ikiye böldü Ortekin CHP'yi ikiye böldü Ortekin CHP'yi ikiye böldü

  Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin"in CHP"ye girerek Belediye Başkan adayı olacağına dair siyasi söylemler CHP Aydın İl örgütü ile CHP Aydın Merkez İlçe arasındaki gerginliği de su yüzüne çıkardı.
  CHP Aydın Merkez İlçe Başkanı Barkan Kalınomuz İlhami Ortekin"in CHP"ye girmemesi gerektiği şeklindeki eleştirilerine “Adam CHP"ye baş vurdu mu, bu kadar çok eleştiri yapmanın anlamı ne şeklinde” görüş bildiren CHP Aydın İl Başkanı Tunç Aytur"u eleştirerek “İl yönetiminin İlhami Ortekin"e pozitif filan baktığı yok. İl başkanı ve Milletvekilimiz Özlem Çerçioğlu hanımefendi kendileri bakıyor olabilirler. İl başkanının bu tavrı Merkez İlçe Kongresinden kaynaklanıyor. Eğer Merkez İlçe Kongresinin intikamı böyle alınmaya çalışılıyorsa bunu anlamam mümkün değil. Bir İl Başkanı Merkez İlçe Başkanını basının önünde değil yetkili kurumlarında eleştirir ama galiba İl Başkanımız Tunç bey bu konuda bilgilenmemiş” dedi.
  İlhami Ortekin"in CHP"ye girerek Aydın Belediye Başkanı adayı olması durumunda namuslu ve onurlu her insanın yapacağı tavrı sergileyeceğini belirten Barkan Kalınomuz “ Böyle bir şeyin gerçekleşmesi durumunda örgütümle oturur konuşur ve onurlu duruşumu sergilerim ama CHP üyeliğimden ve CHP"ye oy vermekten asla vazgeçmem. Şunu kimse unutmasın ki örgütümüz İlhami Ortekin"i istemiyor ve bu partide örgütten büyük kimse yok” diye konuştu.
  Belediye Başkanı İlhami Ortekin"in kendisine yönelik eleştirilerine de cevap veren CHP Aydın Merkez İlçe Başkanı Barkan Kalınomuz “İlhami Ortekin solcuymuş da haberimiz yokmuş. İlhami Ortekin"in Aydındaki kişisel oyu yüzde 2"yi geçmez. Sıkıysa bağımsız aday olsunda görelim. İlhami Ortekin AK Parti"den istifa ettiği gün CHP"nin kapısını çalsaydı belki arkasında durulabilirdi. Ama siyasi pusulası olmayan atmosfere göre hareket edip başka partilerle kırıştıran insanların sığınma limanı CHP değildir. Benim de adım Belediye Baykan adayı olarak geçiyor. İlhami Ortekin sıkıyorsa benle sandığı girsin. Benim için kendi örgütünden yüzde 20 oy alamadı eleştirisini yönelten İlhami Ortekin bilmeli ki o zaman ben 3 adayla yarıştım. 2004 yılında yerel seçimlerdeki yüzde 47 oyu AK Partinin siyasi rüzgarı ve diğer partilerin yanlış adayları sayesinde aldı. Kimse onun kara kaşına kara gözüne oy vermedi. Altını çiziyorum İlhami Ortekin"in kişisel oyu yüzde 2"yi geçmez. Bütün bu gelişmelere rağmen ben İlhami Ortekin"in CHP"ye gireceğine inanmıyorum örgütümüz buna izin vermez” şeklinde konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim