• BIST 108.392
 • Altın 143,183
 • Dolar 3,5328
 • Euro 4,1224

  Ortaklar'da seçim çalışmaları

  16.02.2009 08:36
  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ortaklar Belde Teşkilatı seçim bürosunun açılışı törenle yapıldı.
  Ortaklarda seçim çalışmaları
  Ortaklar'da seçim çalışmaları Ortaklar'da seçim çalışmaları Ortaklar'da seçim çalışmaları

  Açılışa MHP Aydın Milletvekili ve MHP Genel İdare Kurulu Üyesi Ali Uzunırmak, MHP Aydın Milletvekili Recep Taner, MHP İl Başkanı Hasan Muti, İl Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
  Açılışta konuşan MHP İl Başkanı Hasan Muti, “Milliyetçi Hareket Partisi'nin kırkıncı kuruluş yıldönümünü geçen hafta kutladık. 40 yıldır da bu partiye mensup olmaktan onur duyuyorum. Ortaklar için bir şey söylemeye lüzum yok. Genç, dinamik, çalışkan başkanımız Ümmet Akın ve değerli meclis üyesi arkadaşlarımızla bu seçimi de sizlerin desteğiyle alacağız. Bu toplantımızı onurlandıran öncelikle tüm bayanlarımıza teşekkür etmeyi bir borç biliyorum” dedi.
  Geçen 4 yılda Ortaklar"da yapılan hizmetlerin ortada olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Ümmet Akın da, “İnşallah yapmış olduğumuz bu hizmetler seçilmemiz halinde devam edecektir. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Arkadaşlar biz buraya oturmaya değil çalışmaya geldik. Ortaklar Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili olarak belediyemizce her şeyi yaptık. Şuan için organize sanayimizin her türlü işlerini hallettik. İmar ve hukuki sorunları çözüldü. Arazi kamulaştırmaları yapılacak alt yapı işlerine başlanılmıştır. Bugün itibariyle burada yatırım yapacak olan sanayicilerimiz yer tahsisi yapılmaktadır. TARİŞ zeytinyağı bu ay sonlarında ilk temelini atacaktır. Ardından yatırım yapacak bir kaç firma daha yaz aylarına inşaatlara başlayacaklardır. Yani kısacası OSB"mizin hiç bir eksiği ve sorunu bulunmamaktadır” diye konuştu.
  Milletvekili Recep Taner ise, “Rahmetli Hayrettin Başkanımız ile Ortaklar'da var olduk sizlerin desteğiyle de var olmaya devam edeceğiz. Hayrettin başkanımız iki kez seçim kazanarak iki hilali kazandırmıştı. Şimdi 29 Mart seçimlerinde sizlerin de desteğiyle Ortaklar'a üçüncü hilali kazandırma zamanı gelmiştir… Sen doğmana bak ey güzel gün tüm Türkiye'de olduğu gibi Ortaklar da harekete geçecektir” ifadelerini kullandı.
  Son konuşmayı Ali Uzunırmak, yerel seçimlerin önemine işaret ederek, “Başta Milliyetçi Hareket Partisi ve davasının bayrağının Ortaklar'a dikilmesinde büyük emekleri olan rahmetli Hayrettin Başkanımızı anmadan geçemeyeceğim. O'nu rahmetle anıyorum. Ortaklar için ne güzel hareket etmişsiniz, şu parti, bu parti demeden ne güzel birlikte hareket edebiliyorsunuz. Bu inanışa sadece Ortaklar'ın değil, tüm Türkiye'nin ihtiyacı var… Siyaseti değil, Ortaklar'ı düşünerek, hizmeti düşünerek harekete geçen tüm vatandaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum. Ortaklar'ı ortak akılla düşünen tüm siyasi oluşumlara bir kez daha teşekkür ediyorum. İşte belde sevgisi, işte ülke sevgisi, işte bayrak sevgisi” şeklinde konuştu.
  Açılışta öncelikle Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyeliği adayları tanıtılırken, Belediye Başkanı Ümmet Akın'a özellikle bayanların ilgisinin yoğunluğu dikkatleri çekti. Törende yapılan konuşmaların ardından seçim bürosu katılımcılar tarafından hizmete açıldı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim