• BIST 107.844
 • Altın 143,054
 • Dolar 3,5306
 • Euro 4,1345

  Ortaca'da festival şenliği

  02.06.2009 14:01
  16.Geleneksel Ortaca Çevre ve Turizm Festivali, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, Ortaca Lisesi Boru Trampet Takımı eşliğinde kortej yürüyüşü ile başladı. Kortejden önce caddelere gül suyu sıkıldı.
  Ortacada festival şenliği
  Ortaca'da festival şenliği Ortaca'da festival şenliği Ortaca'da festival şenliği

  Festivalin açılışında konuşan Belediye Başkanı Hasan Karaçelik 17 yıl önce başlayan ve bir yıl yapılamadığı için bu yıl 16."sı düzenlenen festivalle ilgili bilgi vererek festivalin bu günlere gelmesinde emeği geçen merhum belediye başkanlarından Kemal Şahin ve Koray Yalılı"yı rahmetle yad etti.
  Festivallerin, yörenin kültürel, ekonomik, turizm değerlerini ve yörenin potansiyelini açığa çıkarmak için düzenlendiğini belirten Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik “Festivaller ülkemizde maalesef eğlenceye dönüştürüldü. Biz bunu biraz olsun kırabilmek için bu festivali 7 güne çıkardık. Eskiden etkinlikler 3 gün olurdu. Gençlerimizin ve çocuklarımızın değerleri açığa çıksın istedik. Televizyonlarda sıkça izlediğimiz sanatçılara yüklü para ödemek yerine, kendi geçlerimizi, kendi değerlerimizi öne çıkaran bir festival yapıyoruz. Bir şeyi de dikkatinizi çekmek isterim. Köyceğiz, Dalaman, Beyobası ve Dalyan aslında bir bütün. Buranın değerlerini öne çıkaracak, bu belediyelerin işbirliğiyle düzenlenmiş, her ilçede farklı etkinlikler yapılan bir festival düzenleyebilirsek, aslında çok önemli bir olay olacaktır. Geçmiş siyasetçilerin kısır çekişmeleriyle ilçelere adeta düşman hale getirilen bir ortamdan geldik. Yeni seçilen belediye başkanları çok duyarlılar, çok samimiler. Umarım önümüzdeki yıllarda bunu hayata geçiririz. Şu çukur dediğimiz yerde çok güzel etkinlikler yapılıp, değerlerimizi öne çıkarırız” dedi.
  Ortaca Kaymakamı Mustafa Gürdal, Muğla Milletvekilleri Dr. Ali Arslan ve Prof. Dr. Gürol Ergin festivalle ilgili birer konuşma yaptıktan sonra, Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, Kaymakam Mustafa Gürdal, Milletvekilleri Dr. Ali Arslan ve Prof Dr. Gürol Ergin"e festival anısına katkılarından dolayı çiçek ve plaket sundular.
  Ortaca Belediye Folklor ekibi ve METEM folklor ekibinin gösterileri, Cengiz Topel İ.Ö.O., Şehit Piyade Asteğmen Ünal Daka İ.Ö.O, ve Ortaca İ.Ö.O folklor ekibinden oluşan karma gösteriler yapıldı.

   

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim