• BIST 107.206
 • Altın 143,432
 • Dolar 3,5315
 • Euro 4,1434

  Orman için yeni motosiklet

  04.04.2008 21:06
  Kuşadası yangın komisyonu tarafından orman işletmesine 8 adet arazi motosikleti alındı.
  Orman için yeni motosiklet
  Orman için yeni motosiklet Orman için yeni motosiklet Orman için yeni motosiklet

  Kuşadası'nda 2006 yılının Ağustos ayında meydana gelen ve herkesi derinden üzen büyük orman yangının ardından Kaymakamlık ve TEMA işbirliği ile oluşturulan Yangın Komisyonunun yardım kampanyası sonuçlandı. Kampanyadan elde edilen gelirle Kuşadası Orman İşletme Müdürlüğü'ne 8 adet arazi tipi motosiklet alındı.
  Kuşadası Kaymakamlığı bünyesindeki yangın komisyonu tarafından motosikletlerin orman işletmesine devri nedeniyle Atınç Otel'de bir tören düzenlendi. TEMA Kuşadası Temsilcisi Aycan Yolyapan'ın açılış konuşmasıyla başlayan törene Aydın Valisi Mustafa Malay, Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Bölge Orman Müdürü İbrahim Aydın, Aydın Orman İl İşletme Müdürü Hüseyin Yalçın, Kuşadası Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Dağlı, Kuşadası Belediye Başkan Vekili Erol Soysal, Kuşadası Emniyet Müdürü Şenol Zeybek, Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, Kuşadası Genç İşadamları Derneği Başkanı Ali Can Turan ve Kuşadası Orman İşletme Müdürü Çetin Akkaya ile birlikte Kuşadası'ndaki daire müdürleri katıldı.
  Kuşadası Kaymakamlığı bünyesinde oluşturan yangın komisyonu üyesi ve TEMA Vakfı Kuşadası Temsilcisi Aycan Yolyapan, Kaymakamlık bünyesinde oluşturulan yangın komisyonunun Orman İşletme Müdürlüğü'nün araç gereç ihtiyacını karşılamak amacıyla yardım kampanyası düzenlediğini belirterek, “Bu kampanyada 27 bin 200 YTL toplandı. Topladığımız bu para ile Orman İşletme Müdürlüğü'müzün acil ihtiyacı olan arazi tipi motosiklet ihtiyacının karşılanmasına karar verdik. Bu amaçla, 8 adet arazi tipi motosiklet aldık ve bunları bugün Orman İşletmesi'ne teslim ediyoruz” dedi.
  Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın ise Kuşadası'nda orman işletmesine gösterilen ilgiye teşekkür ederek, motosikletlerin özellikle yaz sezonunda yangın önleyici hizmetlerinde kullanılacağını ve büyük bir işlev yapacağını söyledi. Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen de yardım kampanyası ile Orman İşletmesi'ni araç gereç yönünden güçlendirmeyi hedeflediklerini belirterek, aynı oranda da yoğun bir ağaçlandırma çalışması yaptıklarını kaydetti.
  Aydın Valisi Mustafa Malay ise yangınlarla mücadelenin büyük önem taşıdığını ve aynı oranda da ağaçlandırma çalışması yapılması gerektiğini belirterek, “ Ben hem ormanların korunmasına, hem de fidan dikimine büyük öncelik veriyorum. Şu anda büyük bir seferberlik başlattık. Çalışmalara katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
  Bu arada, konuşmaların ardından yangın komisyonunun düzenlediği kampanyaya katkı sağlayan çeşitli kişi, kurum ve kuruluşlara plaket ve ödüller verildi. Daha sonra Aydın Valisi Mustafa Malay, 8 motosikletin anahtarlarını Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın'a teslim etti. (iha)

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim